Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Energysped
Duży baner na środku

Słowo podbija świat

2017-11-08
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności, Kultura
  4. /
  5. Słowo podbija świat
Słowo podbija świat

Pod koniec października w Krotoszyńskiej Bibliotece Publicznej i jej filiach odbywały się spotkania dla gimnazjalistów i uczniów klas VII w ramach zadania „Słowo podbija świat”, współfinansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Warsztaty dziennikarskie w Krotoszynie, Biadkach, Chwaliszewie, Benicach, Orpiszewie i Kobiernie prowadził Krzysztof Koziołek, pisarz, dziennikarz i wydawca. Głównymi celami zajęć były zwrócenie uwagi młodych osób na kulturę pisania i poprawność w używaniu języka polskiego, a także przybliżenie warsztatu dziennikarza.

Poszczególne grupy obejrzały prezentację „Jak jednym słowem uzbroić językową bombę”, dzięki której dowiedziały się, jakich słów używać i o czym pisać, aby artykuł był interesujący i zaciekawił czytelnika. Uczestnicy zajęć mieli za zadanie wymienić słowa-klucze, sformułować ciekawy tytuł i nagłówek artykułu, krótko mówiąc – sprawić, by czytelnik chciał sięgnąć po czasopismo. Autorzy najciekawszych zostali nagrodzeni gadżetami reklamowymi projektu.

Prowadzący warsztaty udzielał wielu rad w kwestii pisania, również jeśli chodzi o sprawdziany szkolne czy smsy. Przy okazji zachęcał do czytania książek, co – jak podkreślił – ma duży wpływ na poprawność językową.

Na zakończenie zajęć ich uczestnicy brali udział w quizie z wiedzy przekazanej na warsztatach. Najlepsi w nagrodę otrzymali książki Krzysztofa Koziołka z imienną dedykacją.

Dyrektor i pracownicy KBP dziękują dyrektorom szkół, w których mieszczą się filie książnicy, za pomoc w realizacji zadania.

OPRAC. (ANKA)

FOT. Beata Waleńska

Szczotka
Kosiarski
Wronecki
Borska
Rozum
Anna Długa
Archiwum
Aparatus
BETA
Brykczyński
Leaderschool
Fachstol baner
Serafiniak
Impuls
Galeria Krotoszynska
M-partner
Matyla
Merlin
Krajowe Centrum Dopłat

Ankieta

Jaka była dobiegająca końca kadencja samorządu powiatowego?

Zobacz wyniki głosowania

Loading ... Loading ...