2. /
  4. /
  5. Smektała bohaterem derbów
MAX-MAL

Sprowadzony do Kobylina przed rundą wiosenną Jakub Smektała okazał się bohaterem derbowego pojedynku pomiędzy Piastem a Białym Orłem Koźmin Wlkp. Po jego dwóch trafieniach gospodarze wygrali 2:1.

W pierwszej odsłonie na prowadzenie wyszli jednak podopieczni Adama Zielińskiego. Koźminianie zabrali piłkę defensorom Piasta, po czym trafiła ona do stojącego przed polem karnym Mikołaja Szulca. Napastnik Białego Orła oddał płaski strzał przy słupku, nie dając szans na skuteczną interwencję Bartłomiejowi Wośkowi.

Miejscowi odpowiedzieli już po sześciu minutach. W narożniku pola karnego piłkę otrzymał Jakub Smektała i gdy wszyscy spodziewali się, że zdecyduje się na dośrodkowanie, ten oddał sprytny strzał, po którym piłka wpadła do bramki przy bliższym słupku. Orły mogły jeszcze przed przerwą ponownie prowadzić, lecz futbolówka po uderzeniu M. Szulca trafiła w słupek.

Po zmianie stron przeważali gospodarze. Dobre okazje mieli Mateusz Wachowiak i Tomasz Kokot, lecz świetnie w bramce spisywał się Maciej Konradowski. Koźmiński golkiper skapitulował dopiero w doliczonym czasie gry po uderzeniu J. Smektały z rzutu wolnego. Pomocnik Piasta uderzył precyzyjnie z 20 metrów, zapewniając swojemu zespołowi zwycięstwo.

Piast Kobylin – Biały Orzeł Koźmin Wlkp. 2:1 (1:1)

BRAMKI: 0:1 – Mikołaj Szulc (28’), 1:1 – Jakub Smektała (34’), 2:1 – Jakub Smektała (91’ wolny)

PIAST: B. Wosiek – K. Kubiak (46’ Ratajczak), S. Wosiek, Kurzawa, Frąckowiak – Kamiński (68’ Kokot), Snela, Szymanowski, Smektała, Wciórka (89’ E. Jędrzejak) – Wachowiak

BIAŁY ORZEŁ: Konradowski – Bierła (82’ Roszczak), Kaczmarek, Maciejewski, Lis – Oleśków (74’ Skowroński), Błażejczak (88’ Miedziński), Wosiek, Ratajczyk, Kamiński (66’ Kaźmierczak) – M. Szulc