Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Energysped
E-paka
Duży baner na środku

Smektała znów w Piaście!

2019-02-01
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Sport
  4. /
  5. Smektała znów w Piaście!
Smektała znów w Piaście!

Po ponad dziesięciu latach do Piasta Kobylin powrócił Jakub Smektała. Skrzydłowy, który ma na koncie przeszło 100 występów w najwyższej klasie rozgrywkowej w kraju, od rundy wiosennej ponownie przywdzieje biało-zielone barwy.

 

Jakub Smektała jest wychowankiem Sparty Miejska Górka. Z tego klubu przeniósł się do Piasta Kobylin. W sezonie 2007/08 bardzo dobrą grą zapracował na transfer do Jaroty Jarocin. Dalej jego kariera już tylko przyspieszała. Od sezonu 2008/09 reprezentował barwy ekstraklasowego Piasta Gliwice. Kolejnymi klubami w jego przygodzie z futbolem były Ruch Chorzów i Zawisza Bydgoszcz.

W ostatnich latach Smektała grał na poziomie drugiej (Wisła Puławy) oraz trzeciej (Sokół Kleczew) ligi. Po 11 latach zdecydował się wrócić do kobylińskiego Piasta. Dla zespołu trenera Jarosława Ploty jest to potężne wzmocnienie.

Kobylinianie rozegrali już pierwszy sparing. Na sztucznym boisku w Jarocinie przegrali 2:3 z miejscowym Jarotą. Gole dla Piasta strzelili Patryk Kamiński i Dominik Snela.

(GRZELO)

FOT. KS Piast Kobylin

Sorry, there are no polls available at the moment.
Blending
Słoneczna
Jumbonet
Jarmużek
Wojno
Matyla
M-partner