Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Energysped
Duży baner na środku

Smerfna noc w koźmińskiej Jedynce

2017-11-02
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności, Edukacja
  4. /
  5. Smerfna noc w koźmińskiej...
Smerfna noc w koźmińskiej Jedynce

Z 20 na 21 października w koźmińskiej Szkole Podstawowej nr 1 w Koźminie Wlkp. zorganizowano smerfną nockę. W tym wyjątkowym wydarzeniu udział wzięli uczniowie klas IVa i IVc wraz z wychowawczyniami – Kornelią Matuszak i Sylwią Gołąbek – oraz opiekunką Dominiką Gorzelanną.

 

Dzieci ubrały się na niebiesko, otrzymały białe czapeczki i naklejki ze smerfami. Na początek musiały zmierzyć się z zadaniami plastycznymi – trzeba było namalować smerfa, Gargamela i Klakiera. Po godz. 20.00 przeprowadzone zostały zajęcia na trampolinach po okiem instruktora, Mateusza Lisa.
Potem „smerfy” zjadły kolację i wyruszyły na poszukiwanie skarbu. Na szkolnych korytarzach rozbłysły światła latarek. W pomieszczeniach szkolnych ukryte były różne zadania dla dzielnych odkrywców, np. wypicie soku z cytryny, zaśpiewanie ulubionej piosenki. Były także zadania sprawdzające wiedzę matematyczną czy znajomość języka angielskiego. Dzieci zbierały też koperty ze wskazówkami naprowadzającymi ich do tajemniczej skrzyni, pełnej słodkości.
Po odnalezieniu skarbu przyszedł czas na zajęcia sportowe w sali gimnastycznej oraz film „Smerfy – poszukiwacze zaginionej wioski”. Około godz. 2.00 uczniowie wyszli do piekarni, by przyjrzeć się pracy piekarzy i odebrać ciepłe bułki na śniadanie.
– Smerfna nocka to nowa inicjatywa nauczycieli SP nr 1 w Koźminie Wlkp., którzy wykazują się ciekawymi pomysłami i innowacyjnymi działaniami. Cieszy mnie fakt dużego zaangażowania grona pedagogicznego, bo to już kolejne działanie koźmińskiej Jedynki w tym roku szkolnym – skomentował Jacek Zawodny, dyrektor SP nr 1 w Koźminie Wlkp.
OPRAC. (ANKA)

Szczotka
Kosiarski
Wronecki
Borska
Rozum
Anna Długa
Archiwum
Aparatus
BETA
Brykczyński
Leaderschool
Fachstol baner
Serafiniak
Impuls
Galeria Krotoszynska
M-partner
Matyla
Merlin
Krajowe Centrum Dopłat

Ankieta

Jaka była dobiegająca końca kadencja samorządu powiatowego?

Zobacz wyniki głosowania

Loading ... Loading ...