Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Energysped
E-paka
Duży baner na środku

Sobotni wieczór pod znakiem rocka

2019-08-11
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności, Kultura
  4. /
  5. Sobotni wieczór pod znakiem...
Sobotni wieczór pod znakiem rocka

10 sierpnia odbył się trzeci koncert z cyklu WIĘC WIEC! Gwiazdy przyciągnęły na krotoszyński rynek tłumy fanów.

Jako pierwszy na scenie pojawił się zespół RusT. To poznański zespół, łączący klasyczny hard rock ze współczesnym ciężkim brzmieniem. Muzycy mogą się pochwalić m.in. mianem laureata eliminacji do Przystanku Woodstock. Gitarzysta Szymon Szymkowiak otrzymał wtedy także nagrodę specjalną dla najlepszego gitarzysty. RusT są również zdobywcami głównej nagrody Red Bull Tourbus Rytmy Młodych. Energia bijąca od nich ze sceny sprawiała, iż widownia nie mogła pozostać na nich obojętna.
Kolejną gwiazdą sobotniego wieczoru byli Pablopavo i Ludziki. Ta formacja to z kolei połączenie kilku gatunków muzycznych, trudne do jednoznacznego określenia. Wokalista, Paweł Sołtys, od 2003 roku jest jednym z filarów zespołu Vavamuffin. A od 2009 roku rozpoczął również karierę solową pod pseudonimem Pablopavo. Współpracował z różnymi zespołami oraz solistami, czego skutkiem jest wydanie ok. 40 płyt. Zespół oczarował krotoszyńską publiczność niecodziennym łączeniem stylów.
Ostatni na scenie pojawił się Lech Janerka, na którego wszyscy z niecierpliwością czekali. Muzyk rozpoczął swoją karierę, tworząc Klaus Mitffoch. Z jego udziałem zespół nagrał jeden album. Teksty utworów muzyków odnosiły się do rzeczywistości PRL. W 1986 roku wydał płytę już pod swoim nazwiskiem. Choć muzyka i teksty były na niej znacznie spokojniejsze, zaskoczeniem okazało się zastąpienie gitary wiolonczelą przetwarzaną elektronicznie, na której grała i gra do dziś Bożena Janerka – żona wokalisty.
Trzecie wiecowanie przyciągnęło niemałą widownię. Dobór zespołów przypadł do gustu słuchaczom. Kolejny, a zarazem ostatni koncert z cyklu WIĘC WIEC! odbędzie się 31 sierpnia.
(LENA)

Sorry, there are no polls available at the moment.
Blending
Słoneczna
Jumbonet
Jarmużek
Wojno
Matyla
M-partner