2. /
  4. /
  5. Spisali się na medal(e)!
AGRO INTEGRACJA

Świetnie spisali się zawodnicy z naszego powiatu na zawodach Pucharu Polski w Sumo Młodzików i Kadetów w Stoku Lackim obok Siedlec. Reprezentanci UKS Samson Kobylin oraz TA Rozum Krotoszyn wywalczyli w sumie 14 medali.

Młodzicy Towarzystwa Atletycznego Rozum Krotoszyn pięć razy stawali na podium. Najlepsi w swoich kategoriach wagowych byli Filip Urbaniak (-40 kg) oraz Patryk Staniek (+70 kg), a brązowe krążki zdobyli Maksymilian Bondzior (-40 kg), Michał Stasik (-50 kg) i Oskar Błaszczyk (+70 kg).

Jeszcze lepiej powiodło się ekipie UKS Samson Kobylin. Zawodnicy z tego klubu wywalczyli bowiem dwa złote, trzy srebrne i cztery brązowe. W zmaganiach młodziczek dwukrotnie druga (kat. -60 kg i -65 kg) była Aleksandra Osman. Z kolei w gronie młodzików Antoni Grenda triumfował w kat. -50 kg, a ponadto był drugi w kat. -55 kg.

Pośród kadetek pierwsze miejsce w kat. 60 kg zajęła Oliwia Kuś (60 kg). Dwa razy brąz zgarnęły Agata Jarka (kat. -65 kg i -70 kg) i Adrianna Biedermann (kat. +70 kg i open).
Zorganizowano również turniej dla najmłodszych zawodników, w którym uczestniczyli przedstawiciele kobylińskiego klubu. W kat. -29 kg zwyciężyła Nikola Pasterniak, a w kat. -25 kg na trzeciej lokacie uplasowała się Karolina Ciółko.