Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Energysped
E-paka
Duży baner na środku

Sportowe podsumowanie roku 2018

2019-01-08
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Sport
  4. /
  5. Sportowe podsumowanie roku 2018
Sportowe podsumowanie roku 2018

Upłynęło kolejnych 12 miesięcy, w trakcie których sportowcy z powiatu krotoszyńskiego odnosili kolejne sukcesy. Na pierwszy plan wysuwa się znakomita postawa Łukasza Kaczmarka, który po transferze do Zaksy Kędzierzyn-Koźle prezentuje świetną formę siatkarską. Wspaniałymi imprezami okazały się natomiast m.in. kolejna edycja LOGinLAB czy XXIV Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Halowych.

 

Przez cały rok sportowcy z naszego powiatu rywalizowali na arenach nie tylko krajowych, ale też poza granicami ojczyzny. Wszystkie osiągnięcia zawodników z Ziemi Krotoszyńskiej szczegółowo opisywaliśmy. W pierwszym styczniowym wydaniu Wielkopolskiej Gazety Lokalnej KROTOSZYN tradycyjnie podsumowujemy sportowe wydarzenia minionego roku.

 

Kariera nabiera rozpędu

Znakomicie spisuje się pochodzący z Krotoszyna Łukasz Kaczmarek. Dobra gra w barwach Cuprum Lubin zaowocowała transferem do Zaksy Kędzierzyn-Koźle. W ekipie wicemistrzów kraju nasz siatkarz miał szansę zadebiutować w rozgrywkach Ligi Mistrzów. Co warte podkreślenia, po transferze Łukasz stał się czołowym zawodnikiem drużyny i już kilka razy zgarniał nagrodę MVP. Szkoda jedynie, że szkoleniowiec kadry narodowej nie zabrał Kaczmarka na mistrzostwa świata, na których nasi nasi siatkarze zdobyli złoto.

 

Medale prosto z Tajwanu

W lipcu na Tajwanie odbyły się mistrzostwa świata w sumo. Zaprezentowało się tam trzech sumoków z powiatu krotoszyńskiego – Aron Rozum, Olimpia Robakowska i Michał Fabianowski. – To największy od dziesięciu lat sukces polskiego sumo na MŚ. Cała kadra zasłużyła na wielkie brawa. Wróciliśmy do domów z jedenastoma krążkami – mówił wówczas Dariusz Rozum, prezes Polskiego Związku Sumo. A. Rozum wywalczył na tej imprezie srebro indywidualnie, a M. Fabianowski zdobył brąz w juniorskiej drużynie i był piaty w zmaganiach indywidualnych.

 

 

Crossfit po krotoszyńsku

– Kolejna edycja LOGinLAB ponownie okazała się najlepszą imprezą w Polsce oraz Krotoszynie i zmiażdżyła wszystkie poprzednie. Najlepsi zawodnicy w kraju zapewnili wysoki poziom zawodów – komentował na gorąco Dawid Kujawski, organizator LOGinLAB. – Podobnie jak w minionym roku największą radość sprawiła mi rywalizacja teamów. Gratuluję krotoszyńskim drużynom, które dzielnie walczyły i znalazły się na wysokich finałowych pozycjach. Zawody LOGinLAB w naszym mieście po raz kolejny były imprezą udaną pod każdym względem.

 

Emocjonujące zmagania zapaśników

W Krotoszynie zorganizowano dwie ważne imprezy zapaśnicze. Pierwszą była XXIV Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Halowych. – To wyjątkowe zawody, ponieważ dla wielu z was zacznie się piękna sportowa kariera. Mało kto z obecnych reprezentantów Polski nie zdobył medalu na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży – powiedział w trakcie uroczystego otwarcia imprezy Andrzej Supron, wicemistrz olimpijski z Moskwy.

W połowie listopada nasze miasto było gospodarzem VII Mistrzostw Polski Młodzików w Zapasach w Stylu Wolnym. Świetnie spisała się ekipa LKS Ceramik, plasując się na drugim miejscu w klasyfikacji generalnej.

Nie można zapomnieć też o Robercie Baranie, który został mistrzem kraju oraz zwyciężył w Pucharze Polski w Teresinie.

 

Futbol na tak!

Co by nie mówić, od dawna sportem numer 1 pod względem popularności jest piłka nożna. W naszym powiecie odbyło się wiele ciekawych turniejów, zwłaszcza dla młodych adeptów futbolu, jak choćby Santander Cup, Astra Cup czy Reiss Cup. Ale i starsi piłkarze nie mają powodów do narzekań. Miłośnicy futbolu pasjonowali się rozgrywkami KLHPN, Pucharu Krotoszyna czy Playareny. Emocji nie brakowało także na Summer Cup.

 

Krotoszyńscy darterzy znaczą coraz więcej

Przez cały rok Gazeta Lokalna KROTOSZYN wspierała miejscowych darterów, którzy organizują Krotoszyńską Ligę Darta, Superligę Darta czy zawody w ramach Pucharu Polski. Nasi zawodnicy dzielnie walczyli na terenie całego kraju, odnosząc sukcesy m.in. w Lesznie, Pleszewie czy Jarocinie. Coraz lepiej wiedzie się krotoszynianom także w najważniejszych krajowych turniejach.

 

Rozbiegany powiat krotoszyński

Jeszcze kilka lat temu w naszym powiecie mieliśmy tylko jeden klub zrzeszający biegaczy – KS Krotosz. Ale bieganie zrobiło się tak popularne, że powstały takie stowarzyszenia jak Koźmin Biega czy Krotoszyńska Grupa Biegowa. Niemal w każdy weekend nasi zawodnicy startują w imprezach biegowych na terenie całego kraju i za granicą, nierzadko zajmując czołowe pozycje i promując powiat krotoszyński.

 

Sukcesów nie brakuje

Można by jeszcze długo wymieniać sukcesy naszych sportowców, bo było ich niemało. Wspomnijmy choćby osiągnięcia bilardzistów – Weroniki Karwik, Weroniki Połczyńskiej i Damiana Wierzyka, trójboistów – Szczepana Zimmermanna czy Andrzeja Ruska, lekkoatlety Czesława Roszczaka czy karateków UKS Shodan Zduny i ASW Nippon Krotoszyn.

Wszystkim naszym sportowcom gratulujemy sukcesów w roku 2018 i życzymy zdrowia oraz wytrwałości w dążeniu do realizacji sportowych celów.

(GRZELO)

Sorry, there are no polls available at the moment.
Jumbonet
Jarmużek
Wojno
M-partner
Matyla