Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Energysped
Duży baner na środku

Spotkanie autorskie z Jakubem Skworzem

2017-11-18
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności, Kultura
  4. /
  5. Spotkanie autorskie z Jakubem...
Spotkanie autorskie z Jakubem Skworzem

W Krotoszyńskiej Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie autorskie z Jakubem Skworzem, pisarzem książek dla dzieci i młodzieży. Wzięło w nim udział 125 uczniów klas V i VI szkół podstawowych nr 1, 4 i 8.

 

Jakub Skworz jest autorem takich dzieł jak „Męskie rozmowy nastolatka”, serii o księżniczce Adeli czy książki „Prawie bajki”. Tematem spotkania były losy Adasia – głównego bohatera książki „Adaś Mickiewicz – łobuz i mistrz”. Jest to pierwsza z cyklu wciągających książek o wielkich Polakach, czyli powieści opartych na faktach, które w fascynujący sposób przedstawiają losy najważniejszych postaci w historii Polski.

Po przeczytaniu fragmentu autor opowiedział o książce i przedstawił prezentację o losach i przygodach tytułowej postaci. Potem zadawał pytania, a dzieci za udzielenie poprawnej odpowiedzi otrzymywały zakładki i naklejki. Również biblioteka otrzymała prezent od J. Skworza – jego najnowszą książkę.

Spotkanie było doskonałym przygotowaniem do późniejszej lektury „Pana Tadeusza”. Pozwoliło poznać Mickiewicza nie jako wielkiego wieszcza, lecz jako człowieka z krwi i kości, który również zmagał się z ludzkimi słabościami.

(ANKA)

FOT. Mateusz Jędrzejak

Archiwum
Gościniec
Aparatus
BETA
Brykczyński
Fachstol baner
Leaderschool
Serafiniak
Impuls
Corner
Galeria Krotoszynska
M-partner
Matyla
Merlin
Krajowe Centrum Dopłat

Ankieta

Jaka była dobiegająca końca kadencja samorządu powiatowego?

Zobacz wyniki głosowania

Loading ... Loading ...