Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Energysped
Duży baner na środku

Spotkanie autorskie z Jakubem Skworzem

2017-11-18
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności, Kultura
  4. /
  5. Spotkanie autorskie z Jakubem...
Spotkanie autorskie z Jakubem Skworzem

W Krotoszyńskiej Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie autorskie z Jakubem Skworzem, pisarzem książek dla dzieci i młodzieży. Wzięło w nim udział 125 uczniów klas V i VI szkół podstawowych nr 1, 4 i 8.

 

Jakub Skworz jest autorem takich dzieł jak „Męskie rozmowy nastolatka”, serii o księżniczce Adeli czy książki „Prawie bajki”. Tematem spotkania były losy Adasia – głównego bohatera książki „Adaś Mickiewicz – łobuz i mistrz”. Jest to pierwsza z cyklu wciągających książek o wielkich Polakach, czyli powieści opartych na faktach, które w fascynujący sposób przedstawiają losy najważniejszych postaci w historii Polski.

Po przeczytaniu fragmentu autor opowiedział o książce i przedstawił prezentację o losach i przygodach tytułowej postaci. Potem zadawał pytania, a dzieci za udzielenie poprawnej odpowiedzi otrzymywały zakładki i naklejki. Również biblioteka otrzymała prezent od J. Skworza – jego najnowszą książkę.

Spotkanie było doskonałym przygotowaniem do późniejszej lektury „Pana Tadeusza”. Pozwoliło poznać Mickiewicza nie jako wielkiego wieszcza, lecz jako człowieka z krwi i kości, który również zmagał się z ludzkimi słabościami.

(ANKA)

FOT. Mateusz Jędrzejak

Archiwum
Impuls
Serafiniak
Leaderschool
Fachstol baner
Brykczyński
BETA
Aparatus
Galeria Krotoszynska
Krajowe Centrum Dopłat
vEdukacja
Vademecum

Ankieta

Kto zostanie piłkarskim mistrzem Polski?

Zobacz wyniki głosowania

Loading ... Loading ...