Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Energysped
E-paka
Duży baner na środku

Spotkanie z kandydatami koalicji

2018-10-11
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności, Polityka
  4. /
  5. Spotkanie z kandydatami koalicji
Spotkanie z kandydatami koalicji

W trakcie niedawnej konferencji Komitetu Wyborczego Koalicja Obywatelska – Platforma / Nowoczesna przedstawiono kandydatów do Sejmiku Województwa Wielkopolskiego w zbliżających się wyborach samorządowych. Z okręgu leszczyńskiego o miejsce w sejmiku będą się ubiegać Ewa Panowicz i Włodzimierz Szewczyk.

 

Ewa Panowicz mieszka niedaleko Leszna. Prowadzi kancelarię radcy prawnego. Ukończyła studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji UAM w Poznaniu oraz studia podyplomowe z zarządzania i informatyki na Uniwersytecie Wrocławskim. Jako radna sejmiku chce skupić się na takich dziedzinach jak rozwój małych miejscowości z jak największym wykorzystaniem środków zewnętrznych, wspieranie rozwoju sportu, zwłaszcza młodzieży. Zamierza też zająć się kwestią ochrony środowiska i walki ze smogiem poprzez dotacje do wymiany pieców grzewczych na ekologiczne.

Włodzimierz Szewczyk to były kandydat na burmistrza Krotoszyna. Od 20 lat pracuje w służbie zdrowia, która – jak przyznaje – jest mu szczególnie bliska. W sejmiku zamierza zabiegać o budowę drugiego w Polsce Ośrodka Terapii Plutonowej w leczeniu nowotworów. – Taki ośrodek istnieje w Krakowie i byłoby dobrze, żeby powstał również w Wielkopolsce – oznajmił W. Szewczyk, dla którego profilaktyka i leczenie chorób nowotworowych to niezwykle ważne sprawy.

MICHAŁ KOBUSZYŃSKI

Ankieta

Co myślisz na temat podwyższenia diet przez krotoszyńskich radnych?

Zobacz wyniki głosowania

Loading ... Loading ...
Archiwum
Jandy Kabarety
W starym stylu
Impuls
Banaszak
Galeria Kroto
BETA
Mazi Owczarz
Leaderschool
Fachstol baner
Serafiniak
Jarmużek
Kamienica
Wojno
M-partner
Matyla