Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
PGKiM Węgiel
PADEWSCY

Sprawny w zawodzie

2023-03-18
Sprawny w zawodzie
APR

14 marca w Ośrodku Szkolenia i Wychowania w Próchnowie odbył się praktyczny egzamin wojewódzkiego konkursu „Sprawny w zawodzie – kucharz”. Czwarte miejsce zajęły uczennice Branżowej Szkoły I stopnia w Kobylinie, reprezentujące Hufiec Pracy 15-2 w Krotoszynie.

 

W części praktycznej konkursu wzięło udział pięć ekip, które wyłoniono w etapie teoretycznym, przeprowadzonym zdalnie w formie testów ze znajomości wiedzy kulinarnej.

Zadaniem uczestników było przygotowanie potrawy składającej się z ziemniaków puree, roladek wieprzowych i surówki. Receptura i sposób przyrządzenia zostały narzucone przez organizatora. Czas realizacji wynosił dwie godziny. Potem komisja przystąpiła do degustacji potraw.

Uczestniczki reprezentujące Hufiec Pracy 15-2 z Krotoszyna, na co dzień uczennice Branżowej Szkoły I Stopnia w Kobylinie – Julita Andrzejewska i Amelia Nowacka – zajęły czwarte miejsce.

Wszyscy biorący udział w konkursie zostali nagrodzeniu przez Wielkopolską Wojewódzką Komendę Ochotniczych Hufców Pracy w Poznaniu.

(ANKA)

 

FOT. Zuzanna Jankowska

Comments are closed

YouTube

VADEMECUM
Archiwum
OCHMAN
KOK
Agencja Reklamowa GL
BGP
INNOWACYJNE FINANSE
TK DACHY
Zajączek
EDI
Jarmużek
MATYLA
IMPULS ZDUNY
BHP RABENDA
ZAKOCHANY W DREWNIE
Motosdodoła
Dietetyk Kaźmierczak