Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Wojno
CZWOJDA

Sterta śmieci w pobliżu miejsca pamięci

2021-03-30
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności
  4. /
  5. Sterta śmieci w pobliżu...
Sterta śmieci w pobliżu miejsca pamięci
Vidia film tekst

Mimo coraz większej świadomości odnośnie znaczenia lasów w naszym świecie ciągle wiele odpadów ląduje właśnie na ich terenie. Tym razem stertę śmieci znaleziono na terenie gminy Kobylin, w pobliżu pomnika upamiętniającego Polaków zamordowanych przez żandarmów niemieckich w 1939 roku.

 

Zaśmiecanie przestrzeni publicznej przede wszystkim szkodzi środowisku, o czym chyba każdy wie. A jednak, jak pokazują statystyki, nadal wiele jest w tej materii do zrobienia. Ciągle bowiem mnóstwo dzikich wysypisk powstaje w lasach, co jest nader niepokojącym zjawiskiem.

Znalezisko w kobylińskim lesie smuci tym bardziej, iż jest to miejsce upamiętniające zamordowanych rodaków, którym wszak należy się szacunek. A tymczasem ktoś sobie tam wyrzucił znaczną ilość butelek po alkoholu. Władze gminy Kobylin apelują więc do mieszkańców – nie śmiećmy sami sobie!

Warto przy tej okazji przypomnieć, iż 21 marca obchodzony był Światowy Dzień Lasów. To święto ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w celu podnoszenia świadomości dotyczącej ich ważnej roli w globalnym ekosystemie. Jak widać, owa świadomość jeszcze nie jest na takim poziomie, na jakim być powinna.

(ANKA)

FOT. www.kobylin.pl

YouTube

Archiwum
VADEMECUM
Get Free
Jarmużek
KLIMA-PARTNER
Oring
OLD-BRICK.PL
Zuziak
Jumbonet
Pałac w Orli
CZWOJDA
KIKICARCARE
MATYLA
ZSP2
Maśniak
Zajączek
Biblioteka Zduny
Eltom-bud