2. /
  4. /
  5. STOP nienawiści!
AGRO INTEGRACJA

W hali sportowej przy ulicy Olimpijskiej w Krotoszynie zorganizowano Turniej Kwalifikacyjny Młodzików i Młodziczek w Zapasach w Stylu Wolnym. Impreza odbywała się pod hasłem kampanii promocyjnej Wielkopolskiego Związku Zapaśniczego „No hejt, no hejt”.

Na konferencji prasowej trenerzy i sędziowie zostali poinformowani o celach i założeniach kampanii „No hejt, no hejt”, realizowanej przez Wielkopolski Związek Zapaśniczy. – Co dziesiąte dziecko ulega przemocy fizycznej oraz psychicznej – podkreśliła Agata Mikulska, wiceprezes WZZ. – Wszystkie problemy młodego społeczeństwa rozpoczynają się od fali hejtu, dlatego zorganizowaliśmy naszą kampanię. Chcemy powiedzieć STOP nienawiści. Trener jest autorytetem dla każdego zawodnika, dlatego liczymy na wasze wsparcie w propagowaniu realizowanej przez nas kampanii.

Każdy zwycięzca swojej kategorii otrzymał w nagrodę koszulkę promującą akcję. Dodatkowo arbitrzy oraz szkoleniowcy mieli na sobie emblematy promujące wydarzenie. Po uroczystym otwarciu wręczono specjalne wyróżnienia. Otrzymali je Szymon Wojtkowski – za zdobycie mistrzostwa Polski juniorów, Ivan Izdebskyi – za zdobycie mistrzostwa Polski seniorów, Kacper Nowakowski – za srebrny medal OOM, Artur Gibasiewicz – za brązowy medal OOM. Ponadto brązowe medale Polskiego Związku Zapaśniczego otrzymali Wiesław Gembiak, Paweł Mikstacki i Grzegorz Smyczyński.

W zawodach ekipa LKS Ceramik zdobyła osiem medali. Spośród dziewcząt srebrny krążek wywalczyła Jagoda Jędrulak w kat. 62 kg, a brąz zdobyły Magdalena Bukowska w kat. 39 kg i Natalia Patalas w 42 kg. W klasyfikacji młodziczek krotoszyński klub uplasował się na drugiej lokacie.

Z kolei młodzicy Ceramika pięć razy stawali na podium – Hubert Krzyżański (41 kg), Mikołaj Adamczewski (52 kg), Mateusz Anioł (62 kg) i Maciej Patan (85 kg) byli drudzy w swoich kategoriach, a Robert Zakoński (48 kg) zajął trzecie miejsce. Klasyfikację młodzików wygrali gospodarze.