Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
PADEWSCY2

Strażacy ćwiczyli w Borzęciczkach

2023-05-24
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności
  4. /
  5. Strażacy ćwiczyli w Borzęciczkach
Strażacy ćwiczyli w Borzęciczkach
APR

Strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Krotoszynie oraz druhowie z jednostek OSP Borzęciczki i OSP Wałków wzięli udział w ćwiczeniach na terenie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Borzęciczkach.  

 

Scenariusz ćwiczeń zakładał, że na ostatniej kondygnacji w obiekcie doszło do zaprószenia ognia, a po przeprowadzonej ewakuacji przez personel placówki okazało się, że nie wszystkie osoby opuściły budynek. Zadaniem zastępów strażackich było określenie ilości osób przebywających w obiekcie, dotarcie do nich i ewakuowanie na zewnątrz oraz likwidacja zagrożenia.

Strażacy odnaleźli dwie osoby, które najprawdopodobniej podejmowały próbę ugaszenia ognia przy pomocy podręcznego sprzętu gaśniczego. Jednak rozwijający się pożar odciął im drogę ucieczki. Jedna osoba została ewakuowana przy wykorzystaniu kaptura ratunkowego, a druga przy użyciu kosza podnośnika hydraulicznego.

– Realizacja określonych zadań przez ćwiczące zastępy oraz wdrożone przez kierownictwo placówki wewnętrzne procedury postępowania na wypadek powstania pożaru zostały pozytywnie ocenione przez zespół rozjemców, wyznaczony przez komendanta powiatowego PSP  w Krotoszynie – podsumował ćwiczenia st. kpt. Tomasz Patryas z KP PSP w Krotoszynie.

OPRAC. (ANKA)

 

FOT. KP PSP Krotoszyn

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

jeden × dwa =

YouTube

MediaSort 2
MediaSort
Archiwum
Twoja Edukacja
VADEMECUM
ZAKOCHANY W DREWNIE
KOK
AMBASADOR WSI
IGLOO PIASNY
INNOWACYJNE FINANSE
TK DACHY
IMPULS ZDUNY
EDI
Jarmużek
BHP RABENDA
MATYLA
Zajączek
Agencja Reklamowa GL
Dietetyk Kaźmierczak
Motosdodoła
VADEMECUM2
MAYOR INK
BGP