2. /
  4. /
  5. Sukcesów nie brakowało
KLIBER FINANSE

Trójboiści ze Stowarzyszenia Atletyki Ciężkiej Ursus Krotoszyn w minionym roku nie próżnowali i z sukcesami rywalizowali w zawodach. Teraz snują plany na kolejne miesiące i zapraszają do klubu nowe, zainteresowane trenowaniem osoby.

Miniony rok, choć niełatwy, obfitował w sukcesy naszych trójboistów. Zawodnicy SAC Ursus Krotoszyn wzięli udział w pięciu sportowych imprezach i tylko z jednej z nich wrócili bez medali. – Na szczególną uwagę zasługują starty naszych debiutantach w grupach juniorów (do 16 i do 20 lat) oraz weteranów (powyżej 40 lat) – stwierdza Szczepan Zimmermann.

Jedną z imprez 2021 roku były Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Wyciskaniu Leżąc, które odbyły się 29 maja we Wrocławiu. Wystartowała w nich Agnieszka Zimmermann, pokazując wielką klasę i zwyciężając zarówno w kategorii seniorek -52 kg, jak i w klasyfikacji seniorek open. Dzień później w Katowicach na zawodach Pucharu Polski w Trójboju Siłowym Klasycznym srebrny medal w kategorii +74 kg juniorów do lat 16 zdobył Maciej Patan, a na piątej lokacie uplasował się Robert Niedzielski, który startował w kategorii +83 kg weteranów 40-49 lat.

Kolejny sukces A. Zimmermann odniosła w czerwcu w Kielcach na Mistrzostwach Polski w Wyciskaniu Sztangi Leżąc. Nasza zawodniczka uplasowała się tuż za podium w kategorii -52 kg seniorek. We wrześniu krotoszyńscy trójboiści zameldowali się w Skierniewicach, gdzie zorganizowano Mistrzostwa Polski w Trójboju Siłowym Klasycznym. Naszym reprezentantom udało się wówczas wywalczyć cztery medale. Srebrny krążek w kategorii 105 kg juniorów do lat 16 zdobył Maciej Patan. Podobnym osiągnięciem może się pochwalić Robert Jaśniak, który walczył w kat. 83 kg juniorów do lat 20. W kat. +120 kg juniorów do 23 lat bezkonkurencyjny okazał się Andrzej Rusek, a A. Zimmermann zajęła piątą lokatę w kat. 52 kg seniorek. Z kolei Robert Niedzielski zdobył wicemistrzostwo kraju w kat. 120 kg weteranów 40-49 lat. Na koniec roku, tj. w grudniu, Szczepan Zimmermann stanął na najniższym stopniu podium w kat. 93 kg seniorów na Mistrzostwach Polski w Trójboju Siłowym w Puławach.

– Najważniejszym sukcesem minionego roku bez wątpienia było zdobycie przez Agnieszkę Zimmermann mistrzostwa Polski służb mundurowych w wyciskaniu sztangi leżąc w swoim przedziale wagowym i jednocześnie w kat. open seniorek. Drugie złoto dla SAC Ursus Krotoszyn wywalczył Andrzej Rusek w kat. powyżej 120 kg juniorów do 23 lat. Znakomicie spisali się też wspomniani wcześniej debiutanci – Maciej Patan, Robert Jaśniak i Robert Niedzielski, którzy wywalczyli srebrne krążki w najważniejszych zawodach – oznajmia Szczepan Zimmermann.

Miniony rok upłynął pod znakiem pandemii i towarzyszących jej obostrzeń. Sytuacja w znaczący sposób dała się we znaki sportowcom. Nie ominęło to również krotoszyńskich trójboistów. – Niestety, pandemia utrudniła nam działanie. Mistrzostwa Polski, które miały odbyć się w marcu, na dwa tygodnie przed planowanym terminem zostały odwołane. Nie dało nam to powodów do radości, szczególnie, że byliśmy bardzo dobrze przygotowani. Na szczęście udało nam się wystartować w grudniu, czyli w drugim wyznaczonym terminie – zdradza trójboista.

Wszyscy liczymy na to, że świat w końcu wróci do normalności. Jeśli chodzi o zawodników SAC Ursus Krotoszyn, to nie zamierzają oni spoczywać na laurach, a wręcz przeciwnie – mają plany i chcą rozwijać swoją działalność. – Nie chciałbym oczywiście zapeszać, ale póki co 2022 rok zapowiada się naprawdę obiecująco. Mamy kolejną grupę osób chcących sprawdzić swoje siły w trójboju siłowym i to już wkrótce, bo na kwietniowych zawodach dla debiutantów. Oprócz tego jesteśmy w trakcie procedur na pozyskanie dofinansowań z Urzędu Miejskiego oraz Starostwa Powiatowego w Krotoszynie, które bez wątpienia byłyby kluczowe dla naszego funkcjonowania i dalszego rozwoju. Liczę także na dużo wyższą frekwencję wśród starszych zawodników, powracających po przerwie do trenowania. Korzystając z okazji, chciałbym zachęcić wszystkich zainteresowanych treningiem siłowym, nie tylko w kontekście dźwigania ciężarów, kulturystki i trójboju siłowego, ale również poprawy sylwetki czy redukcji masy ciała, do kontaktu poprzez nasz profil facebookowy – Stowarzyszenie Atletyki Ciężkiej Ursus Krotoszyn – dodaje Szczepan Zimmermann.