Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
ADOMIX

Sukcesy milickich klarnecistów

2022-05-13
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności Milicz, Edukacja, Kultura
  4. /
  5. Sukcesy milickich klarnecistów
Sukcesy milickich klarnecistów
TRANS-MED

Pod koniec kwietnia w Pałacu Rodolińskich w Jarocinie odbył się Regionalny Przegląd Instrumentów Dętych Drewnianych „Jarowind 2022”. Szkołę Muzyczną w Miliczu reprezentowało dwóch klarnecistów – Kacper Jabłoński z klasy Ic4 i Konrad Żurek z klasy IIIc4. Obaj zostali bardzo wysoko ocenieni przez jury.

 

Kacper Jabłoński otrzymał wyróżnienie, natomiast Konrad Żurek uzyskał najwyższą ilość punktów od jurorów spośród wszystkich 37 uczestników i tym samym zdobył GRAND PRIX oraz nagrodę pieniężną.

– Wygrana cieszy tym bardziej, że w historii naszej szkoły jeszcze nikt nie został tak wysoko oceniony podczas konkursu. A Konrada i Kacpra oceniało wybitne jury w następującym składzie: mgr Dorota Żołnacz (Warszawa) – klarnet, mgr Cezary Traczewski (Wrocław) – flet, mgr Joanna Blejwas (Ljubljana) – saksofon. Przewodnicząca jury jest wybitnym pedagogiem, jej uczniowie to laureaci ponad 300 konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych, to także stypendyści Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Przewodnicząca natomiast regularnie prowadzi warsztaty i kursy mistrzowskie w całej Polsce – napisano w komunikacie Szkoły Muzycznej I stopnia w Miliczu.

OPRAC. (FENIX)

 

FOT. Szkoła Muzyczna I st. w Miliczu

YouTube

Archiwum
VADEMECUM
BGP
Dietetyk Kaźmierczak
JARANET A
JARANET b
Bubble Painter
IMPULS ZDUNY
ZAKOCHANY W DREWNIE
BHP RABENDA
PROFAL
MATYLA
Eltom-bud
TK DACHY
Jarmużek
INNOWACYJNE FINANSE
LAGUNA
BETA
IGLOO
Oring
KLIMA-PARTNER
Zajączek
Pro-Home4You