2. /
  4. /
  5. Sukcesy zawodników KS Krotosz
Dariusz Rozum

W trzech imprezach rywalizowali niedawno pływacy trenujący w KS Krotosz. Nasi zawodnicy startowali w Świebodzicach, Pleszewie i Wągrowcu.

W XI Ogólnopolskich Zawodach Pływackich w Sprincie w Świebodzicach zaprezentowało się sześciu pływaków KS Krotosz. W klasyfikacji drużynowej zajęli 11. miejsce. Julia Bielawna była trzecia w kategorii 15 lat, a Piotr Niżniowski drugi w grupie dziesięciolatków. Wspomniana J. Bielawna zdobyła złoto na 50 m stylem klasycznym i 100 m klasycznym oraz brąz na 100 m zmiennym. Z kolei P. Niżniowski wygrał wyścig na 50 m klasycznym i zajął drugą lokatę na 50 m dowolnym. Monika Jadczak wywalczyła srebrne medale w wyścigach na 50 m klasycznym i 100 m klasycznym oraz 100 m motylkowym. Nicolas Jędrzejak zgarnął złoto na 50 m grzbietowym, Nadia Bachórz była trzecia na 100 m grzbietowym, podobnie jak Lena Kluba na 100 m klasycznym.

Na Mistrzostwach Pleszewa w Pływaniu krotoszyńska ekipa wywalczyła osiem medali. Na podium stanęli Martyna Jankowska (3. miejsce na 25 m dowolnym), Jakub Wilczura (1. miejsce na 25 m dowolnym), Marcel Muszyński (3. miejsce na 25 m dowolnym), Oliwier Muszyński (2. miejsce na 50 m klasycznym), Patrycja Środa (3. miejsce na 50 m dowolnym i klasycznym) oraz Patryk Krzekotowski (1. miejsce na 50 m klasycznym i 3. na 50 m grzbietowym).

Również osiem krążków przywieźli krotoszynianie z Wągrowca, gdzie odbyły się zawody Polinova Swim Cup. Na podium stawali Alicja Sobierajczyk (1. miejsce na 25 m klasycznym i 3. na 25 m grzbietowym), Z. Niżniowska (2. miejsce na 25 m klasycznym), Martyna Jankowska (1. miejsce na 50 m klasycznym), Piotr Niżniowski (2. miejsce na 50 m dowolnym i klasycznym), M. Muszyński (3. miejsce na 50 m klasycznym) oraz O. Muszyński (3. miejsce na 100 m klasycznym).