Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Energysped
E-paka
Duży baner na środku

Świątecznie na krotoszyńskim rynku

2019-04-17
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności
  4. /
  5. Świątecznie na krotoszyńskim rynku
Świątecznie na krotoszyńskim rynku

W Niedzielę Palmową na krotoszyńskim rynku odbył się V Kiermasz Wielkanocny. Organizatorami imprezy były Stowarzyszenie Sympatyków Krotoszyńskiej Jedynki oraz Centrum Krotoszyńskich Inicjatyw. Świątecznych atrakcji nie brakowało, a słoneczna pogoda zachęcała mieszkańców do uczestnictwa. W trakcie kiermaszu zbierano środki dla Arkadiusza Szycha, który zmaga się z chorobą nowotworową.

 

Po mszach świętych w Kościele pw. Św. Jana Chrzciciela i Kościele pw. Apostołów Piotra i Pawła mieszkańcy, dzierżąc w dłoniach wielkanocne palmy, przemaszerowali na rynek.

Podczas kiermaszu nie zabrakło występów artystycznych. Na scenie zaprezentowali się przedszkolacy, uczniowie szkół podstawowych oraz tancerze z Centrum Tańca Show Dance. Wystąpił także Jan Klupś z zespołem.

Swoje stoiska promocyjne miało wiele stowarzyszeń, instytucji i szkół. Mieszkańcy, którzy przybyli na rynek, mieli okazję skosztować pysznych potraw wielkanocnych, np. żurku czy mazurka. Były także stoiska z rękodziełem, gdzie można było nabyć świąteczne koszyczki, stroiki czy inne ozdoby.

Ponadto rozstrzygnięto konkursy – na palmę wielkanocną oraz na tradycyjny mazurek wielkanocny. W komisji oceniającej wypieki znaleźli się Agnieszka Łyskawa z córką, Agnieszka Rembach i Carlos Contreras z Cafe & Bistro Tapas, Sławomira Kalak – radna miejska, Anna Sikora – przewodnicząca Rady Miejskiej w Krotoszynie, Joanna Ziembińska-Szczurek – zastępczyni naczelnika Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych. Zdaniem jurorów najlepszy mazurek przygotowała Alina Ryba. Drugie miejsce przyznano Stowarzyszeniu „Załoga Kubusia”, a trzecie przypadło Stowarzyszeniu Sympatyków Krotoszyńskiej Jedynki.

W komisji oceniającej palmy wielkanocne znaleźli się Andżelika Możdżanowska – sekretarz stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju, Franciszek Marszałek – burmistrz Krotoszyna, Anna Sikora, Sławomira Kalak oraz Beata Ulbrych z Krotoszyńskiego Ośrodka Kultury. Triumfowała rodzina Olejniczaków, wyprzedzając rodzinę Ciągów i rodzinę Jaskulskich.

(NOVUS)

Sorry, there are no polls available at the moment.
Blending
Słoneczna
Jumbonet
Jarmużek
Wojno
Matyla
M-partner