Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Energysped
E-paka
Duży baner na środku

Świetne starty Damasiewicz

2018-08-09
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Sport
  4. /
  5. Świetne starty Damasiewicz
Świetne starty Damasiewicz

Bardzo dobrze prezentuje się Julia Damasiewicz. Uczennica Szkoły Podstawowej nr 1 w Koźminie Wielkopolskim pokazała się z bardzo dobrej strony na arenie krajowej oraz międzynarodowej w surfingu oraz kitesurfingu.

 

Moja przygoda, zarówno z surfingiem jak i „kajtem”, zaczęła się w 2016 roku – powiedziała Julia Damasiewicz. – W tym też roku zaczęłam osiągać pierwsze sukcesy we wspomnianych dyscyplinach. Duża w tym zasługa mojego taty, który zaszczepił we mnie pasję. To on od najmłodszych lat stawiał mnie na desce. Gdy inne dzieci robiły babki z piasku, ja bawiłam się w wodzie z malutką deską i żagielkiem – dodała.

Damasiewicz ma za sobą całkiem udany czas. – Rozpoczęłam sezon majowymi zawodami w Krynicy Morskiej. Następnie rywalizowałam w Chałupach – oznajmiła zawodniczka. Kolejny start miał miejsce 22 czerwca, w zawodach Surf to Fly Summer Cup. W nich Damasiewicz okazała się najlepsza w konkurencji Kite Foil, w kategorii over all. Z kolei w hang time (najdłuższy skok) oraz TTR młodziczek uplasowała się na drugiej pozycji. – Dzień później spotkaliśmy się w Krynicy Morskiej na Aztorin Kite Challenge – czwartym przystanku w ramach Pucharu Polski. Tam zajęłam drugie miejsce w kite foil w kategorii młodziczek i open oraz w konkurencji freestyle w grupie open kobiet – zakomunikowała sportsmenka.

Czerwiec zamknął piąty przystanek w ramach Pucharu Polski – Volvo Gdynia Sailing Days. W nadmorskiej miejscowości uczennica SP nr 1 w Koźminie Wlkp. dwukrotnie plasowała się na drugim miejscu: w kite foil w gronie młodziczek oraz open kobiet. Natomiast od 9 do 13 lipca odbywały się mistrzostwa Europy w niemieckim Warnemunde. W nich Damasiewicz zajęła IV miejsce w kite foil kobiet poniżej 19 lat oraz X pozycję w kite foil w open pań. Całość zakończyło Polish Surfing Challenge, czyli mistrzostwa Polski w surfingu. – Przede mną jedna z najważniejszych imprez w tym sezonie – MP w kitesurfingu w Pucku. Zawody wyłonią tegoroczną kadrę Polski. Aktualnie wraz z moją drużyną przebywam na zgrupowaniu. Po czempionacie odbędzie się jeszcze rywalizacja w Międzyzdrojach, która zakończy obecny sezon – powiedziała.

Wspomniane sukcesy pokazują wielki potencjał młodej zawodniczki. – Jestem zadowolona z dotychczasowych startów. Większość zawodów była dobrze zorganizowana i na wiatr nie można było narzekać. Niestety zdarzyły się też komplikacje ze sprzętem, ale i tak udało mi się utrzymać na wysokiej pozycji w Pucharze Polski, co mnie bardzo cieszy – podsumowała.

(GRZELO)

FOT. GOS KOŹMIN WLKP.

Sorry, there are no polls available at the moment.
Blending
Słoneczna
Jumbonet
Jarmużek
Wojno
Matyla
M-partner