2. /
  4. /
  5. Święto miłośników biegania
BANASZAK

26 marca w okolicznych lasach zorganizowano II Cross Krotoszyński. Na starcie stanęło blisko 300 biegaczy i biegaczek, którzy mieli do wyboru dwa dystanse – 5 i 10 km. Wydarzenie miało również aspekt charytatywny – zbierano bowiem środki na leczenie i rehabilitację Julii Węgrzyn. Organizatorem imprezy była Krotoszyńska Grupa Biegowa.

Uczestnicy zgromadzili się w okolicy popularnego „Żbika”, gdzie przygotowano stoiska gastronomiczne oraz atrakcje dla dzieci. Prowadzono także zbiórkę charytatywną na rehabilitację 13-letniej Julii Węgrzyn z Biadaszki, która od 8 lat zmaga się z nowotworem mózgu (glejakiem). Wolontariuszom udało się zebrać prawie 8 tys. zł.

Na starcie stanęło 275 miłośników biegania. Na dłuższym dystansie wśród mężczyzn zwyciężył Krystian Kurowski z czasem 36:46. Drugi był Tomasz Musiał (36:57 – Wataha), a trzecie miejsce zajął Hubert Naglak (37:02 – Wataha). W gronie kobiet triumfowała Zuzanna Walczak (45:44 – Koźmin Biega), wyprzedzając Magdalenę Królikowską (48:01 – Zefka Runners) i Lidię Wajszczak (49:19 – Wataha).

Na krótszym dystansie bezkonkurencyjny okazał się Rafał Tomowiak (Szymanowski Team), dobiegając do mety z czasem 18:23. Za nim uplasowali się Szymon Winiarski (18:31 – Witkowski Running Team) i Daniel Marek (19:21 – KS Krotosz). Pośród pań najszybsza była Ewa Sobańska (22:33), a kolejne lokaty przypadły Agnieszce Kaczmarek (24:54) i Magdalenie Mincie (27:20).

W klasyfikacji drużynowej podium obsadziły ekipy Wataha, Koźmin Biega i Witkowski Running Team. Jeśli chodzi o zespoły firmowe, to najlepsze okazały się Dino Krotoszyn, Bank Spółdzielczy w Krotoszynie i ODZ Paterek.

– Metę przekroczyło niemal 300 uśmiechniętych osób i jest to dla nas największa satysfakcja i motywacja do dalszego działania. Jesteśmy inicjatywą oddolną i głęboko wierzymy, że takie działania społeczne jak nasze mają sens i sprawdzają się świetnie! Widzimy to w ogromnym zainteresowaniu uczestników, a także osobach, które chcą nas wspomóc. Świetnie spisali się wolontariusze, organizując akcję charytatywną dla Julii Węgrzyn. Ponad pół roku przygotowań zamyka się w tym jednym dniu, a my już za moment siadamy do organizacji 3. Crossu Krotoszyńskiego, który odbędzie się 24 marca 2024 roku! Gwarantujemy, że to dopiero początek, a nasze ambicje sięgają nie tylko stworzenia najlepszej imprezy biegowej w powiecie, ale także i w Polsce! – podsumowali organizatorzy.