Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Energysped
Duży baner na środku

Święto polskiej edukacji

2017-10-16
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności, Edukacja
  4. /
  5. Święto polskiej edukacji
Święto polskiej edukacji

W minionym tygodniu w Krotoszynie odbyły się gminne oraz powiatowe uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej.  Były podziękowania i życzenia, były wyróżnienia dla nauczycieli i dyrektorów szkół.

 

Gminna uroczystość, zorganizowana w auli Szkoły Podstawowej nr 5 w Krotoszynie, rozpoczęła się występem artystycznym dzieci z Przedszkola nr 6 z Oddziałami Integracyjnymi „Kubuś”. Następnie siedmioro nauczycieli odebrało akty mianowania. Potem przyszedł czas na wręczenie nagród pieniężnych dyrektorom i nauczycielom – za codzienny trud i zaangażowanie w pracę z dziećmi. W ten sposób uhonorowano 6 dyrektorów, 4 wicedyrektorów i 15 nauczycieli.

– Właściwie funkcjonująca szkoła to nie tylko codzienne działanie edukacyjne nauczycieli – mówił burmistrz Franciszek Marszałek. – To też dobra współpraca z organem prowadzącym i współdziałanie ze społecznością lokalną. Pozwala to na uzyskiwanie środków finansowych i realizowanie programów edukacyjnych dla uczniów. Dziś mamy okazję złożyć podziękowania za wasze zaangażowanie, podejmowanie różnych przedsięwzięć i inicjatyw.

Prezes krotoszyńskiego oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego – Karol Kaj, wraz ze starostą Stanisławem Szczotką i burmistrzem, wręczył emerytowanym nauczycielom odznaki za 50-letnią przynależność do ZNP. Otrzymali je Jan Grząka, Jolanta Talarczyk, Genowefa Krowarsch, Bożena Kasprzak, Michał Pietrowski i Zofia Jarmużek. Podziękowano także sponsorom, którzy hojnie wspierają szkoły, wpływając w ten sposób na wzrost poziomu edukacji. Gminne świętowanie uświetnił koncert Big Bandu Powiatu Ostrowskiego pod kierownictwem Roberta Matuszewskiego.

Powiatowe święto edukacji, które odbyło się w auli I Liceum Ogólnokształcącego im. Hugona Kołłątaja, rozpoczęło wystąpienie  Przemysława Wójcika – naczelnika Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu w Starostwie Powiatowym. – Dzień ten jest szczególnie ważny dla nas wszystkich, gdyż przypomina wielką dumę Polaków – powołaną przez sejm 14 października 1773 roku Komisję Edukacji Narodów Korony Polskiej i Wielkiego Księstwa Litewskiego. Był to pierwszy urząd wychowania w Polsce. Komisja ułożyła bardzo dobry, nowatorski program edukacji, jedyny w tamtych czasach w Europie – przypomniał P. Wójcik.

Tradycyjnie wręczone zostały nagrody finansowe wyróżniającym się dyrektorom i nauczycielom. Uroczystość uświetnił występ wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Konarzewie.

MICHAŁ KOBUSZYŃSKI

Szczotka
Kosiarski
Wronecki
Borska
Rozum
Archiwum
Aparatus
BETA
Brykczyński
Fachstol baner
Leaderschool
Serafiniak
Impuls
Galeria Krotoszynska
M-partner
Matyla
Merlin
Krajowe Centrum Dopłat

Ankieta

Jaka była dobiegająca końca kadencja samorządu powiatowego?

Zobacz wyniki głosowania

Loading ... Loading ...