Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Energysped
Duży baner na środku

Święto Ziarna w Koźminie Wlkp.

2018-07-10
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności
  4. /
  5. Święto Ziarna w Koźminie...
Święto Ziarna w Koźminie Wlkp.

Wydarzeń związanych z rolnictwem nie brakuje w naszym powiecie. Dokładnie dwa tygodnie przed XII Wystawą Zwierząt Gospodarskich i Domowych w Benicach na koźmińskim podzamczu zorganizowano Święto Ziarna. Impreza zastąpiła wcześniejszy Festiwal Wieprzowiny.

 

Organizatorem Święta Ziarna był Krajowy Związek Grup Producentów Rolnych – Izba Gospodarcza, we współpracy z burmistrzem Koźmina Wlkp. i grupą producentów ROL-MAR Koźmin Wlkp.

Imprezę rozpoczęły konkursy kulinarne – „Pierogi w różnej odsłonie”, „Deser z kaszy jaglanej” i „Danie główne z udziałem kaszy”. Najsmaczniejsze pierogi wykonały panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Szymanowie. Idealny w smaku deser z kaszy jaglanej przyrządziły przedstawicielki Koła Gospodyń Wiejskich w Lipowcu. W ostatniej kategorii zwyciężyło Koło Gospodyń Wiejskich w Dobrzycy.

Dla dzieci przeprowadzono warsztaty i konkursy z przetworami zbożowymi. Można było spróbować swoich sił w strzelaniu z wiatrówki czy rzucie lotką. Wielu zainteresowanych przyciągnęła wystawa drobiu, królików i gołębi. Zorganizowano także pokazy kulinarne lokalnych mistrzów kuchni, połączone z degustacją potraw.

Na scenie wystąpił duet Ty i Ja. Muzyczną gwiazdą dnia był disco-polowy zespół Jorrgus. Członkowie grupy złapali świetny kontakt z publicznością, przy okazji rozdając egzemplarze swoich płyt. Zwieńczeniem Święta Ziarna była zabawa taneczna z zespołem Vanilla.

(NOVUS)

Archiwum
Gościniec
Aparatus
BETA
Mazi Owczarz
Brykczyński
Fachstol baner
Leaderschool
Impuls
Serafiniak
Kamienica
Wojno
Galeria Krotoszynska
M-partner
Matyla
Merlin
Krajowe Centrum Dopłat

Ankieta

Jaka była dobiegająca końca kadencja samorządu powiatowego?

Zobacz wyniki głosowania

Loading ... Loading ...