Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Energysped
Duży baner na środku

Świętowali swoje 30-lecie

2017-11-23
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności, Kultura
  4. /
  5. Świętowali swoje 30-lecie
Świętowali swoje 30-lecie

18 listopada w Centrum Animacji Społecznej w Zdunach odbyła się uroczystość z okazji jubileuszu 30-lecia Zespołu i Kapeli Senior. Były podziękowania i gratulacje, były wyróżnienia dla zasłużonych członków zespołu oraz zabawa taneczna.

 

Podczas uroczystości przybliżono historię Seniora, który działa przy Niezależnym Związku Zawodowym „Solidarność Weteranów Pracy” w Zdunach. Zespół powstał 19 listopada 1987 roku z inicjatywy przewodniczącego NZZ „Solidarność Weteranów Pracy”, Jana Płonki. W skład Rady Klubu Senior weszli: Helena Korczak (przewodnicząca), Anna Piaseczna (kierownik), Marian Pondel (instruktor) oraz Mieczysław Skowroński, Anna Tanianka, Halina Chmielarczyk, Pelagia Pietrzak i Halina Fechner. Grupa liczyła wówczas 27 osób.

W 1990 roku przy zespole zawiązała się kapela. Jej pierwszy skład tworzyli Marian Pondel (akordeon), Stanisław Glinkowski (skrzypce), Józef Konieczny (akordeon), Stefan Kawecki (perkusja). Zespół występował na wielu imprezach. „Seniorzy” są znani z dobrej współpracy z Domem Pomocy Społecznej w Baszkowie, np. w 1992 roku zorganizowali cztery występy dla tamtejszych pensjonariuszy.

W październiku 2010 roku Zespół i Kapela Senior zdobyły pierwsze miejsce i Grand Prix na przeglądzie „Senior z inicjatywą”, pokonując 27 innych grup z całego regionu. W repertuarze Seniora jest ponad czterysta utworów, wierszy i monologów. Są to m.in. pieśni patriotyczne i kościelne oraz folklorystyczne.

(NOVUS)

Szczotka
Kosiarski
Wronecki
Borska
Rozum
Archiwum
Aparatus
BETA
Brykczyński
Fachstol baner
Leaderschool
Serafiniak
Impuls
Galeria Krotoszynska
M-partner
Matyla
Merlin
Krajowe Centrum Dopłat

Ankieta

Jaka była dobiegająca końca kadencja samorządu powiatowego?

Zobacz wyniki głosowania

Loading ... Loading ...