Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Energysped
Duży baner na środku

Szachiści zakończyli zmagania

2018-06-11
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Nasz Patronat, Sport
  4. /
  5. Szachiści zakończyli zmagania
Szachiści zakończyli zmagania

W Krotoszyńskiej Bibliotece Publicznej odbył się piąty – czyli ostatni – turniej w ramach Otwartych Mistrzostw Powiatu w Szachach Szybkich. Tym razem triumfowali Zuzanna Zielezińska oraz Kamil Grzesiak. W najbliższą środę odbędzie się uroczyste podsumowanie całej rywalizacji.

 

Mistrzostwa skierowane były do uczniów szkół podstawowych, urodzonych w 2004 roku i młodszych. W trakcie pięciu turniejów obowiązywał system szwajcarski na dystansie siedmiu rund. Do klasyfikacji końcowej zawodnikom zaliczona została suma punktów zdobytych w czterech najlepszych turniejach, a przy równej liczbie oczek decydowały ostatnie zawody.

W ostatnim turnieju w gronie dziewcząt ponownie najlepsza okazała się Zuzanna Zielezińska (SP Sulmierzyce). Na kolejnych miejscach znalazły się Natalia Grzona (SP Sulmierzyce) oraz Julia Kordasiewicz (SP Smolice). W zmaganiach chłopców triumfował Kamil Grzesiak z Ostrowa Wielkopolskiego, wyprzedzając Krzysztofa Matelę (UKS Skoczek Milicz) i Emiliana Trzeciaka (UKS Skoczek Milicz).

Uroczyste podsumowanie mistrzostw i wręczenie nagród zaplanowano na najbliższą środę (13 czerwca) o godzinie 16.00 w krotoszyńskiej bibliotece. Najlepsi szachiści otrzymają puchary, medale oraz nagrody rzeczowe. Patronat honorowy nad mistrzostwami objął Bank Spółdzielczy w Krotoszynie, a patronem medialnym była Gazeta Lokalna KROTOSZYN.

(GRZELO)

FOT. Grzegorz Nowak

Archiwum
Impuls
Serafiniak
Leaderschool
Fachstol baner
Brykczyński
BETA
Aparatus
Galeria Krotoszynska
Krajowe Centrum Dopłat
vEdukacja
Vademecum

Ankieta

Która reprezentacja wygra mundial w Rosji?

Zobacz wyniki głosowania

Loading ... Loading ...