Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Energysped
Duży baner na środku

Szachiści zakończyli zmagania

2018-06-11
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Nasz Patronat, Sport
  4. /
  5. Szachiści zakończyli zmagania
Szachiści zakończyli zmagania

W Krotoszyńskiej Bibliotece Publicznej odbył się piąty – czyli ostatni – turniej w ramach Otwartych Mistrzostw Powiatu w Szachach Szybkich. Tym razem triumfowali Zuzanna Zielezińska oraz Kamil Grzesiak. W najbliższą środę odbędzie się uroczyste podsumowanie całej rywalizacji.

 

Mistrzostwa skierowane były do uczniów szkół podstawowych, urodzonych w 2004 roku i młodszych. W trakcie pięciu turniejów obowiązywał system szwajcarski na dystansie siedmiu rund. Do klasyfikacji końcowej zawodnikom zaliczona została suma punktów zdobytych w czterech najlepszych turniejach, a przy równej liczbie oczek decydowały ostatnie zawody.

W ostatnim turnieju w gronie dziewcząt ponownie najlepsza okazała się Zuzanna Zielezińska (SP Sulmierzyce). Na kolejnych miejscach znalazły się Natalia Grzona (SP Sulmierzyce) oraz Julia Kordasiewicz (SP Smolice). W zmaganiach chłopców triumfował Kamil Grzesiak z Ostrowa Wielkopolskiego, wyprzedzając Krzysztofa Matelę (UKS Skoczek Milicz) i Emiliana Trzeciaka (UKS Skoczek Milicz).

Uroczyste podsumowanie mistrzostw i wręczenie nagród zaplanowano na najbliższą środę (13 czerwca) o godzinie 16.00 w krotoszyńskiej bibliotece. Najlepsi szachiści otrzymają puchary, medale oraz nagrody rzeczowe. Patronat honorowy nad mistrzostwami objął Bank Spółdzielczy w Krotoszynie, a patronem medialnym była Gazeta Lokalna KROTOSZYN.

(GRZELO)

FOT. Grzegorz Nowak

Archiwum
Gościniec
Aparatus
BETA
Brykczyński
Fachstol baner
Leaderschool
Serafiniak
Impuls
Corner
Galeria Krotoszynska
M-partner
Matyla
Merlin
Krajowe Centrum Dopłat

Ankieta

Jaka była dobiegająca końca kadencja samorządu powiatowego?

Zobacz wyniki głosowania

Loading ... Loading ...