2. /
  4. /
  5. Szachowe mistrzostwa na półmetku
OPEN GLOBAL

Za nami trzeci z sześciu zaplanowanych turniejów w ramach Otwartych Mistrzostw Powiatu Krotoszyńskiego w Szachach Szybkich. Tym razem triumfowali Wiktoria Łukowiak, Kacper Ugorek, Mateusz Antkowiak oraz Paulina Antkowiak.

Trzeci turniej, który jak zawsze odbył się w Krotoszyńskiej Bibliotece Publicznej, zgromadził rekordową w tej edycji liczbę uczestników – ponad 50, W starszej kategorii dziewcząt najlepsza okazała się Wiktoria Łukowiak, która wyprzedziła Julię Kordasiewicz i Natalię Grzonę. W gronie chłopców pierwsze miejsce zajął Kacper Ugorek, drugi był zwycięzca poprzedniego turnieju – Kamil Grzesiak. Zapewne ci dwaj gracze powalczą o końcowy triumf. Obecnie prowadzi K. Grzesiek, mając 0,5 pkt. przewagi nad swoim najgroźniejszym rywalem. Trzecia lokata przypadła Dawidowi Gustowskiemu, który traci do lidera już cztery oczka.

W grupie młodszych chłopców zwyciężył Mateusz Antkowiak, wyprzedzając Stanisława Kalaka i Adama Jarczyńskiego. Wśród dziewcząt pierwsze trzy miejsca zajęły Paulina Antkowiak, Katarzyna Kaczmarek i Zofia Kalak.

Uroczyste zakończenie mistrzostw odbędzie się po ostatnim turnieju, w czerwcu. Udział w rywalizacji jest bezpłatny, a każdy, kto chciałby wziąć udział, proszony jest o kontakt telefoniczny z Przemysławem Gustowskim (503 004 919).