Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Energysped
E-paka
Duży baner na środku

Szkoła Małego Inżyniera

2019-03-13
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności, Edukacja
  4. /
  5. Szkoła Małego Inżyniera
Szkoła Małego Inżyniera

28 lutego w Sulmierzyckim Domu Kultury miał miejsce finał II edycji projektu „Szkoła Małego Inżyniera”, adresowanego do podstawówek w całej Wielkopolsce. W grupie 13 laureatek znalazła się Szkoła Podstawowa im. Sebastiana Fabiana Klonowicza w Sulmierzycach.

 

„Szkoła Małego Inżyniera” jest projektem realizowanym wspólnie przez firmę Volkswagen Poznań oraz Fundację Rozwoju Edukacji Małego Inżyniera. Jego celem było wyłonienie 13 placówek spośród szkół zgłoszonych na podstawie formularza, a które zostały wybrane w ramach głosowania internautów, trwającego od 23 listopada do 7 grudnia minionego roku.

Nagrodami dla SP w Sulmierzycach są jednodniowy Festiwal Technologiczny, warsztaty z robotyki, warsztaty z programowania i wystawy w świecie nowych technologii składające się z edukacyjnych stanowisk samoobsługowych, a ponadto cztery zestawy klocków LEGO Mindstorms EV3 o wartości 6000 złotych oraz jednodniowe, certyfikowane szkolenie z prowadzenia zajęć z wykorzystaniem wspomnianych klocków dla dwóch nauczycieli.

– Walka była bardzo zacięta. Szkoła w Sulmierzycach zajęła 12. miejsce, zdobywając 11084 głosy. Różnice były bardzo niewielkie. W tej edycji wzięły udział 132 placówki z naszego województwa – mówi Anna Harych, koordynatorka projektu.

Zestaw LEGO, który wygrała sulmierzycka podstawówka, pozwala z pomocą prostego oprogramowania tworzyć własne roboty. Tylko od kreatywności uczniów będzie zależało, czy będą one pełzały, chodziły, czy jeździły. Mogą stworzyć robota, który będzie potrafił nawet chwytać przedmioty. Ogranicza ich tylko wyobraźnia. Klocki te będą służyć przez wiele lat, pobudzając kreatywność kolejnych pokoleń małych inżynierów.

(NOVUS)

Sorry, there are no polls available at the moment.
Robstal
Blending
Słoneczna
Jumbonet
Jarmużek
Wojno
Matyla
M-partner