Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Energysped
Duży baner na środku

Szkolenie dla rolników

2017-11-10
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności
  4. /
  5. Szkolenie dla rolników
Szkolenie dla rolników

W Lutogniewie odbyło się szkolenie informacyjne dla rolników. Na spotkaniu omówiono wiele ważnych tematów. Przybyło na nie ponad sto osób.

 

Prezentacja kapitana Tomasza Patryasa z Komendy Powiatowej PSP dotyczyła bezpieczeństwa pożarowego w rolnictwie. Lidia Czechak, zastępczyni dyrektora Wielkopolskiego Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, przekazała zebranym informacje odnośnie środków finansowych, skierowanych na aktualne i planowane programy pomocowe, z jakich mogą skorzystać rolnicy w ramach PROW 2014-2020. Ponadto objaśniła kwestię realizacji wypłat zaliczek z tytułu tegorocznych dopłat bezpośrednich.

Od 16 października ARiMR rozpoczęła wypłatę zaliczek na poczet płatności bezpośrednich za 2017 rok. Ich wysokość, podobnie jak w roku ubiegłym, wynosi 70 procent kwoty dopłat. Do 6 listopada, w ramach tych płatności, agencja przekazała 4,8 mld zł na konta bankowe 960 tysięcy rolników. Wypłata zaliczek potrwa do końca listopada. Szacuje się, że z tego tytułu rolnicy otrzymają łącznie około 10 mld zł. Pozostała część środków będzie wypłacana rolnikom sukcesywnie od 1 grudnia. Całkowita pula przeznaczona na płatności bezpośrednie za ten rok wynosi 14,8 mld zł.

O identyfikacji i rejestracji zwierząt, spisach stanu stada zwierząt, terminowości zgłoszeń zwierzęcych i znakowaniu zwierząt mówiła Katarzyna Wizner – naczelnik Wydziału IRZ Biura Powiatowego ARiMR. Z kolei Marian Grzesiak – kierownik Placówki Terenowej KRUS – przedstawił prezentację dotyczącą wcześniejszych emerytur dla rolników oraz rehabilitacji rolników i dzieci w ośrodkach KRUS. Na zakończenie szkolenia powiatowy lekarz weterynarii Anna Lis-Wlazły omówiła rolniczy handel detaliczny i bioasekurację w związku z zagrożeniami HPA i ASF.

Organizatorem szkolenia było krotoszyńskie Biuro Powiatowe ARiMR, wspólnie z Placówką Terenową KRUS, powiatowym lekarzem weterynarii i Komendą Powiatową PSP. Spotkanie prowadził Andrzej Skrzypczak – kierownik krotoszyńskiego biura ARiMR.

(ANKA)

Archiwum
Impuls
Serafiniak
Leaderschool
Fachstol baner
Brykczyński
BETA
Aparatus
Galeria Krotoszynska
Krajowe Centrum Dopłat
vEdukacja
Vademecum

Ankieta

Kto zostanie piłkarskim mistrzem Polski?

Zobacz wyniki głosowania

Loading ... Loading ...