Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Energysped
Duży baner na środku

Szkolenie dla rolników

2017-11-10
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności
  4. /
  5. Szkolenie dla rolników
Szkolenie dla rolników

W Lutogniewie odbyło się szkolenie informacyjne dla rolników. Na spotkaniu omówiono wiele ważnych tematów. Przybyło na nie ponad sto osób.

 

Prezentacja kapitana Tomasza Patryasa z Komendy Powiatowej PSP dotyczyła bezpieczeństwa pożarowego w rolnictwie. Lidia Czechak, zastępczyni dyrektora Wielkopolskiego Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, przekazała zebranym informacje odnośnie środków finansowych, skierowanych na aktualne i planowane programy pomocowe, z jakich mogą skorzystać rolnicy w ramach PROW 2014-2020. Ponadto objaśniła kwestię realizacji wypłat zaliczek z tytułu tegorocznych dopłat bezpośrednich.

Od 16 października ARiMR rozpoczęła wypłatę zaliczek na poczet płatności bezpośrednich za 2017 rok. Ich wysokość, podobnie jak w roku ubiegłym, wynosi 70 procent kwoty dopłat. Do 6 listopada, w ramach tych płatności, agencja przekazała 4,8 mld zł na konta bankowe 960 tysięcy rolników. Wypłata zaliczek potrwa do końca listopada. Szacuje się, że z tego tytułu rolnicy otrzymają łącznie około 10 mld zł. Pozostała część środków będzie wypłacana rolnikom sukcesywnie od 1 grudnia. Całkowita pula przeznaczona na płatności bezpośrednie za ten rok wynosi 14,8 mld zł.

O identyfikacji i rejestracji zwierząt, spisach stanu stada zwierząt, terminowości zgłoszeń zwierzęcych i znakowaniu zwierząt mówiła Katarzyna Wizner – naczelnik Wydziału IRZ Biura Powiatowego ARiMR. Z kolei Marian Grzesiak – kierownik Placówki Terenowej KRUS – przedstawił prezentację dotyczącą wcześniejszych emerytur dla rolników oraz rehabilitacji rolników i dzieci w ośrodkach KRUS. Na zakończenie szkolenia powiatowy lekarz weterynarii Anna Lis-Wlazły omówiła rolniczy handel detaliczny i bioasekurację w związku z zagrożeniami HPA i ASF.

Organizatorem szkolenia było krotoszyńskie Biuro Powiatowe ARiMR, wspólnie z Placówką Terenową KRUS, powiatowym lekarzem weterynarii i Komendą Powiatową PSP. Spotkanie prowadził Andrzej Skrzypczak – kierownik krotoszyńskiego biura ARiMR.

(ANKA)

Gościniec
Archiwum
Aparatus
BETA
Brykczyński
Fachstol baner
Leaderschool
Serafiniak
Impuls
Corner
Galeria Krotoszynska
M-partner
Matyla
Merlin
Krajowe Centrum Dopłat

Ankieta

Jaka była dobiegająca końca kadencja samorządu powiatowego?

Zobacz wyniki głosowania

Loading ... Loading ...