Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Energysped
E-paka
Duży baner na środku

Szlachetne zdrowie…

2019-04-12
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności, Zdrowie
  4. /
  5. Szlachetne zdrowie…
Szlachetne zdrowie…

5 kwietnia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Jana Pawła II w Krotoszynie zorganizowano Dzień Zdrowia, w ramach którego m.in. przeprowadzono akcję honorowego oddawania krwi pod hasłem „Oddaj krew – bez pół litra można żyć”.

 

Inicjatorem akcji oddawania krwi był Piotr Wiedemann, opiekun SK PCK, we współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krotoszynie. Uczniowie oddawali krew w mobilnym punkcie pod czujnym okiem lekarza – Wojciecha Mińskiego – i pań z krotoszyńskiego punktu krwiodawstwa.

Tego dnia krew oddały 33 osoby, co dało w sumie 14,85 litra krwi. Chętnych do oddania było więcej, bo 54, jednak z różnych przyczyn nie wszyscy mogli to uczynić. Akcja realizowana była razem z Honorowym Klubem Krwiodawstwa „Policyjni KREWniacy”, organizującym zbiórkę krwi pod hasłem „100 litrów krwi na 100-lecie policji”.

Dzień zdrowia rozpoczął się od pokazu w wykonaniu Krzysztofa Naglera, ratownika medycznego z firmy TransMed24. Uczniowie dowiedzieli się wiele na temat udzielania pierwszej pomocy, a zdobytą wiedzę mogli wykorzystać, ćwicząc na fantomach. Odbyła się także sesja plakatowa na temat chorób, które zabijają – cukrzycy, anoreksji, bulimii – oraz profilaktyki chorób serca i honorowego krwiodawstwa. Ponadto na specjalnych stanowiskach można było zmierzyć sobie ciśnienie i poziom cukru we krwi.

Całość nadzorowali nauczyciele wychowania fizycznego. W Trójce przez cały rok szkolny realizowane są programy profilaktyczne – we współpracy z Centrum Profilaktyki Zdrowia, Wydziałem Edukacji, Kultury i Sportu w Starostwie Powiatowym oraz Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną.

(GRZELO)

FOT. Grzegorz Nowak

Ankieta

Co myślisz o planowanym strajku nauczycieli i ich żądaniach?

Zobacz wyniki głosowania

Loading ... Loading ...
Intermarche
Archiwum
W starym stylu
Impuls
Banaszak
Galeria Kroto
BETA
Mazi Owczarz
Leaderschool
Fachstol baner
Serafiniak
Jumbonet
Jarmużek
Wojno
M-partner
Matyla