Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Energysped
E-paka
Duży baner na środku

Szósty turniej KLD

2019-02-08
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Nasz Patronat, Sport
  4. /
  5. Szósty turniej KLD
Szósty turniej KLD

Za nami szósty z dziesięciu zaplanowanych turniejów w ramach Krotoszyńskiej Ligi Darta. Wśród kobiet najlepsza okazała się Anna Kowalczyk z Ostrowa Wlkp., a rozgrywki mężczyzn wygrał Waldemar Kałużny z Milicza.

 

Anna Kowalczyk pokonała Danutę Pawlicką (3:2) i dwukrotnie Ewę Pawlicką (3:0 i 4:0). Poza podium znalazła się Marta Pawlicka, która rozpoczęła turniej od wygranej z Anitą Krysicką (3:0), ale później uległa D. Pawlickiej (1:3) i E. Pawlickiej (0:2).

W grupie 18 darterów najlepszy był Waldemar Kałużny, który odniósł komplet zwycięstw. Zawodnik z Milicza ograł Mateusza Babiarza (3:0), Norberta Pecynę (3:0), Marcina Kmieciaka (3:1), Przemysława Pawlickiego (3:1) i dwukrotnie Jacka Cieślaka (3:0 i 5:3).

Na szczególne pochwały zasługuje M. Kmieciak, który uplasował się na trzeciej pozycji. A trzeba pamiętać, iż jest to jego pierwszy sezon gry w darta. M. Kmieciak pokonał Włodzimierza Skalskiego (3:1), Miłosza Marciniaka (2:0), Przemysława Misiaka (2:1) i Karola Marcinkowskiego (2:0). W walce o finał nie sprostał J. Cieślakowi (0:2).

Poza wymienionymi nasz powiat reprezentowali P. Pawlicki (5-6 miejsce), K. Marcinkowski (5-6), Łukasz Kaczyński (7-8), Maciej Wieszczeczyński (9-12), Damian Kluba (9-12), W. Skalski (13-16), Paweł Chudy (17-18) i Daniel Borski (17-18).

Stowarzyszenie Krotoszyńska Liga Darta dziękuje za wsparcie gminie Krotoszyn, Wielkopolskiej Gazecie Lokalnej KROTOSZYN oraz sklepowi motoryzacyjnemu Pawlicki.

(GRZELO)

Sorry, there are no polls available at the moment.
Blending
Słoneczna
Jumbonet
Jarmużek
Wojno
Matyla
M-partner