Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
U Bielawnego
Wojno
Duży baner na środku

Szykuje się wspaniałe widowisko

2019-08-02
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Sport
  4. /
  5. Szykuje się wspaniałe widowisko
Szykuje się wspaniałe widowisko

10 sierpnia w parku Wojska Polskiego odbędą się zawody Pucharu Europy w Sumo – Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Poland Open 2019. Impreza połączona będzie z obchodami jubileuszu Polskiego Związku Sumo, który istnieje już 15 lat.

 

Prócz rywalizacji sportowej impreza ma na celu pokazanie mieszkańcom naszego miasta, że Japonia to nie tylko sumo, ale ciekawa i bogata kultura. W zawodach wezmą udział sportowcy z dziesięciu reprezentacji, m.in. z Indii, Niemiec, Azerbejdżanu czy Estonii.

– Oczywiście wystawiliśmy najmocniejszy skład. Większość zawodników uczestniczących w tych zawodach wystartuje w mistrzostwach świata w Osace. Krotoszyński turniej będzie dla nich ostatnim sprawdzianem przed wyjazdem – powiedział na niedawnej konferencji prasowej Dariusz Rozum, prezes Polskiego Związku Sumo.

Jedną z atrakcji zawodów będzie możliwość skosztowania zupy chanko-nabe – typowego dania dla wojowników sumo. Organizatorzy przygotują również różne warsztaty, w trakcie których przybliżana będzie kultura Japonii. W planach są zajęcia z kaligrafii. Będzie można przymierzyć yukatę, czyli lekki strój używany w dawnych czasach w Japonii, a także zapoznać się z trudnym językiem Kraju Kwitnącej Wiśni.

– Cały czas pracujemy jeszcze nad ofertą dla najmłodszych kibiców, chcemy zadbać o to, aby każdy był zadowolony z przygotowanych atrakcji – przyznała Magdalena Kowalska, dyrektor biura PZS. W razie niesprzyjającej pogody zawody odbędą się w hali widowiskowo-sportowej przy ul. Olimpijskiej. Ciekawych atrakcji i sportowych emocji na pewno nie zabraknie. Zapraszamy do kibicowania naszym zawodnikom!

(LENA)

Sorry, there are no polls available at the moment.
Eltom-bud
KUK
Transmed24
Robstal
Słoneczna
Jumbonet
Jarmużek