Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Energysped
Duży baner na środku

Targi edukacyjne w ZSP nr 2

2018-03-13
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności, Edukacja
  4. /
  5. Targi edukacyjne w ZSP...
Targi edukacyjne w ZSP nr 2

Przed kilkoma dniami w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Karola Libelta odbyły się X Targi Edukacyjne. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Powiatowy Urząd Pracy.

Uczniowie, zwłaszcza ci z klas maturalnych, mieli okazję zapoznać się z szeroką ofertą edukacyjną szkół wyższych. Mogli więc przekonać się, gdzie najlepiej kontynuować naukę po zdaniu egzaminu dojrzałości.

Przedstawiciele uczelni prowadzili w klasach zajęcia z uczniami. Prezentowali atuty swoich szkół i mówili o tym, co przyniesie ich ukończenie w wymiarze zawodowym.

Na targi edukacyjne do ZSP nr 2 zaproszone zostały Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Kaliszu, Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu, Społeczna Akademia Nauk Wydział Zamiejscowy w Ostrowie Wlkp., Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej w Poznaniu, a ponadto Centrum Nauki i Biznesu, Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Kaliszu, Krotoszyńska Biblioteka Publiczna i Młodzieżowe Centrum Kariery przy Ochotniczym Hufcu Pracy, którego kadra pedagogiczna współpracuje ze specjalistycznymi instytucjami i organizacjami ze środowiska lokalnego, zajmującymi się problematyką młodzieży.

W trakcie targów wręczono nagrody w konkursie z wiedzy na temat edukacji i rynku pracy, zorganizowanym przez Powiatowy Urząd Pracy. Zwyciężyła Patrycja Ratajczak, wyprzedzając Magdalenę Musiałowską i Magdalenę Krupę.

– Już po raz dziesiąty zorganizowaliśmy targi edukacyjne. Uczelnie wyższe przyjechały do nas, by przedstawić swoją ofertę. Dobra organizacja wydarzenia sprawia, że z pewnością w kolejnych latach będziemy to kontynuować – skomentował Roman Olejnik, dyrektor ZSP nr 2.

(NOVUS)

Archiwum
Impuls
Serafiniak
Leaderschool
Fachstol baner
Brykczyński
BETA
Aparatus
Galeria Krotoszynska
Krajowe Centrum Dopłat
vEdukacja
Vademecum
Merlin
M-partner

Ankieta

Która reprezentacja wygra mundial w Rosji?

Zobacz wyniki głosowania

Loading ... Loading ...