Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Kaczmarek
Wojno
Duży baner na środku

Tenisowe mistrzostwa Koźmina Wlkp.

2020-02-17
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Sport
  4. /
  5. Tenisowe mistrzostwa Koźmina Wlkp.
Tenisowe mistrzostwa Koźmina Wlkp.
Pałac w Orli tekst

8 lutego w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 3 im. K. Makuszyńskiego odbyły się Zamknięte Mistrzostwa Koźmina Wielkopolskiego w Tenisie Stołowym. Rywalizacja toczyła się w 11 kategoriach wiekowych.

 

W gronie najmłodszych dziewcząt (rocznik 2010 i młodsze) na podium stanęły Blanka Kuzia (Koźmin Wlkp.), Martyna Wasik (Serafinów) i Antonina Figaj (Tatary). W przedziale wiekowym 2007-2009 triumfowała Marta Marcinek (Mokronos), a za nią uplasowały się Julita Klarzyńska (Mokronos) i Gabriela Marciniak (Skałów). W rocznikach 2004-2006 najlepsze były Magdalena Klarzyńska (Mokronos), Maria Krawczyk (Mokronos) i Malwina Kolenda (Wrotków). Wśród seniorek (rocznik 2003 i starsze) zwyciężyła Ewa Marcinek (Mokronos), wyprzedzając Natalię Szwałek (Stara Obra) i Agnieszkę Żak (Koźmin Wlkp.).

W najmłodszej kategorii chłopców w czołowej trójce znaleźli się Dawid Walczak (Mokronos), Michał Kaniewski (Wrotków) i Alan Żak (Koźmin Wlkp.). W kategorii 2007-2009 pierwszy był Kacper Szymczak (Mokronos), druga lokata przypadła Franciszkowi Figajowi (Tatary), a trzecia Wojciechowi Stańkowi (Wrotków). W grupie chłopców z roczników 2004-2006 na podium znaleźli się Michał Marecki (Staniew), Maciej Borowczyk (Koźmin Wlkp.) i Eryk Krawczyk (Koźmin Wlkp.). Rozgrywki juniorów (1999-2003) wygrał Wojciech Śliwowski (Koźmin Wlkp.), który wyprzedził Mateusza Mrzewkę (Staniew) i Jakuba Krzyżanowskiego (Czarny Sad).

W najlepszej trójce seniorów znaleźli się Rafał Skupniewicz (Koźmin Wlkp.), Bartosz Żak (Koźmin Wlkp.) i Błażej Trawiński (Mokronos). Michał Ulka (Koźmin Wlkp.) okazał się najlepszym oldbojem, a za nim uplasowali się Henryk Kolenda (Wrotków) i Jarosław Kucharski (Koźmin Wlkp). Z kolei w grupie weteranów triumfował Jerzy Misiak (Wrotków), drugi był Bogdan Bączkiewicz (Koźmin Wlkp.), a trzeci Marek Tomaszkiewicz (Koźmin Wlkp.).

(LENA)

FOT. GOS w Koźminie Wlkp.

YouTube

Pałac w Orli
MediaSort
energy sped
BGP
Jumbonet
Robstal
Intermarche
daf-mal
Lombard Smok
M-Partner
Kiki Car Care
Zuziak
APR
Archiwum
Get Free
Active Zone
Kostka
KUK
Eltom-bud
Pod Szyszkami
Jarmużek