Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Energysped
Duży baner na środku

Tomasz Lesiński nowym burmistrzem!

2017-10-16
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności, Samorząd
  4. /
  5. Tomasz Lesiński nowym burmistrzem!
Tomasz Lesiński nowym burmistrzem!

15 października odbyła się druga tura przedterminowych wyborów na burmistrza Kobylina. Zwyciężył Tomasz Lesiński, który uzyskał 276 głosów więcej od swojego konkurenta.

 

Do drugiej tury zakwalifikowało się dwóch kandydatów – Tomasz Lesiński (KW Stow. Samorządowa Inicjatywa Obywatelska) i Wiesław Popiołek (KWW WP). W fotelu burmistrza zasiądzie pierwszy z wymienionych, który wygrał z przewagą 276 głosów.

W porównaniu z pierwszą turą frekwencja była nieco niższa. W wyborach wzięło udział 2973 mieszkańców, co stanowi 46,1 procent uprawnionych do głosowania. Na Tomasza Lesińskiego zagłosowały 1602 osoby (54,7 procent), natomiast za Wiesławem Popiołkiem opowiedziało się 1326 wyborców (45,3 procent).

– Pragnę podziękować za każdy oddany na mnie głos. Wygraną traktuję jako aprobatę mojej osoby i programu, który Państwu przedstawiłem. Zachowam w pamięci wszystkie pozytywne gesty i słowa, które w trakcie kampanii otrzymałem od Państwa, mieszkańców naszego miasta i gminy. Obiecuję nie zawieść pokładanych we mnie nadziei – ogłosił na gorąco po ogłoszeniu wyników Tomasz Lesiński.

(NOVUS)

Szczotka
Kosiarski
Wronecki
Borska
Rozum
Anna Długa
Archiwum
Aparatus
BETA
Brykczyński
Leaderschool
Fachstol baner
Serafiniak
Impuls
Galeria Krotoszynska
M-partner
Matyla
Merlin
Krajowe Centrum Dopłat

Ankieta

Jaka była dobiegająca końca kadencja samorządu powiatowego?

Zobacz wyniki głosowania

Loading ... Loading ...