Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
U Bielawnego
Wojno
Duży baner na środku

Tradycyjny turniej w Bożacinie

2019-11-20
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Sport
  4. /
  5. Tradycyjny turniej w Bożacinie
Tradycyjny turniej w Bożacinie

11 listopada w Bożacinie po raz kolejny zorganizowano tradycyjny Turniej Tenisa Stołowego z okazji Święta Niepodległości. Uczestnicy zawodów rywalizowali w pięciu kategoriach.

 

Do zmagań przystąpiło 33 zawodniczek i zawodników z 12 miejscowości. Dla trzech najlepszych w każdej kategorii przewidziano okolicznościowe puchary i nagrody rzeczowe, ufundowane przez Urząd Miejski i Starostwo Powiatowe w Krotoszynie, Joannę Król-Trąbkę – radną Sejmiku Województwa Wielkopolskiego, a także Liliannę Sekulę – sołtys Bożacina.

W gronie seniorek najlepsza była Agata Szczotka (Nowa Wieś), która wyprzedziła Marię Czubak (Kobierno) i Dorotę Ludwiczak (Salnia). W rywalizacji młodziczek triumfowała Karolina Kościelna, a za nią uplasowały się Aleksandra Konrady i Zuzanna Bernat (wszystkie z Bożacina).

W kategorii młodzików pierwsze miejsce zajął Szymon Nowakowski (Roszki), przed Filipem Bernatem i Tymonem Tomczykiem (obaj z Bożacina). Najlepszym juniorem okazał się Mateusz Jagła (Bożacin), wyprzedzając Jakuba Zybałę (Świnków) i Mikołaja Litwina (Bożacin).

W gronie seniorów zwyciężył Stanisław Gdynia (Krotoszyn), drugi był Mirosław Sobański (Smoszew), a trzeci Bartosz Nowakowski (Roszki).

Warto dodać, iż najmłodszą uczestniczką turnieju była 6-letnia Dominika Kościelna.

(ANKA)

Sorry, there are no polls available at the moment.
Eltom-bud
KUK
Transmed24
Robstal
Słoneczna
Jumbonet
Jarmużek
M-partner