2. /
  4. /
  5. Triumf Kaczmarka i Lewandowskiego
TAPAS

Krotoszyński siatkarz Sebastian Kaczmarek wraz z partnerem Pawłem Lewandowskim rozpoczęli sezon plażowy od turnieju LOTTO Plaża Wolności. Duet ten nie miał sobie równych i zwyciężył, zapewniając sobie możliwość występu w turnieju gwiazd.

Na specjalnie zbudowanych boiskach na placu Wolności w Poznaniu rywalizowały 32 pary. Wśród grających zawodników byli m.in. aktualni mistrz Austrii i wicemistrz Anglii w hali. Po ponad 10 godzinach zmagań triumfowali Kaczmarek i Lewandowski.

W finale krotoszynianin i jego kolega zmierzyli się z braćmi Andrysami i był to najdłuższy pojedynek zawodów. Pierwszą partię wygrali 15:9 wrocławianie, ale potem do głosu doszli Kaczmarek i Lewandowski, pokonując rywali w dwóch kolejnych setach do 13 i do 14.

Triumfatorzy mogli wziąć udział w turnieju gwiazd następnego dnia, w którym uplasowali się na trzeciej pozycji.