Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Energysped
Duży baner na środku

Triumf Miłośników w I edycji memoriału

2017-10-05
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Sport
  4. /
  5. Triumf Miłośników w I...
Triumf Miłośników w I edycji memoriału

27 września w Zdunach odbył się I Memoriał im. Tadeusza Nowackiego w Piłce Nożnej. Organizatorem turnieju była krotoszyńska grupa sędziów, która w ten sposób chce kontynuować dzieło nieodżałowanego sędziego, trenera młodzieży i działacza.

 

W szranki stanęło siedem ekip, które podzielono na dwie grupy. Poza drużynami sędziów z całego okręgu nie zabrakło przyjaciół Tadeusza Nowackiego oraz Miłośników Piłki Nożnej Krotoszyn.

W grupie A najlepsi byli sędziowie z Krotoszyna (9 pkt.), wyprzedzając Pleszew (6 pkt.), Jarocin (1 pkt.) i Ostrów Wlkp. (1 pkt.). W drugiej grupie pierwsze miejsce zajęli Miłośnicy Piłki Nożnej, a za nimi uplasowali się Przyjaciele i sędziowie z Kalisza.

Mecz o trzecie miejsce pomiędzy sędziami z Pleszewa a przyjaciółmi T. Nowackiego zakończył się bezbramkowym remisem. Rzuty karne lepiej egzekwowali ci pierwsi. W finale też był remis, tyle że 2:2. A w rzutach karnych Miłośnicy wygrali z krotoszyńskimi sędziami 4:3.

Nad przebiegiem zmagań czuwała trójka sędziowska – Kamil Kaźmierczak, Przemysław Liberski i Grzegorz Nowak. Uroczystego podsumowania dokonali Rajmund Matyniak – prezes Kolegium Sędziów – oraz syn Tadeusza Nowackiego, Sławomir.

– Nie jestem mówcą, ale chciałbym z całego serca podziękować wam wszystkim za przybycie na memoriał i za pamięć o moim tacie. Z niektórymi z was był w bliższym kontakcie, z innymi w dalszym, ale każdego szanował i teraz z uśmiechem na twarzy oglądał z nieba pojedynki na boisku. Mam nadzieję, że w kolejnych latach pamięć o moim tacie będzie żywa, dzięki takim imprezom jak ta dzisiejsza – podsumował Sławomir Nowacki.

Krotoszyńska grupa sędziów serdecznie dziękuje sponsorom za pomoc w organizacji memoriału – Dariuszowi Fabianowskiemu (Daf-Mal), Józefowi Kujawskiemu (Jumadar), Dariuszowi Olszewskiemu (Piekarnia Witek) i Marianowi Kaczmarkowi.

(GRZELO)

FOT. Wojciech Jasiak

Archiwum
Impuls
Serafiniak
Leaderschool
Fachstol baner
Brykczyński
BETA
Aparatus
Galeria Krotoszynska
Krajowe Centrum Dopłat
vEdukacja
Vademecum

Ankieta

Kto zostanie piłkarskim mistrzem Polski?

Zobacz wyniki głosowania

Loading ... Loading ...