3. Aktualności
  4. /
  5. Triumf Roberta Barana!
AGRO INTEGRACJA

Trójka zapaśników z Krotoszyna rywalizowała podczas XXXI Memoriału Wacława Ziółkowskiego w Warszawie. Mistrzem w najcięższej kategorii został Robert Baran.

Na warszawskich matach zobaczyć było można dwóch reprezentantów LKS Ceramik Krotoszyn: Roberta Barana i Szymona Wojtkowskiego. Wśród biało-czerwonych nie mogło zabraknąć Radosława Barana, który startuje w barwach WZS WKS Grunwald Poznań.
Walczący w kategorii 74 kg Szymon uplasował się na dziesiątej pozycji. Z kolei Radosław (97 kg) zajął szóste miejsce.
Znakomicie spisał się Robert. Jakiś czas temu krotoszynianin wrócił ze złotym krążkiem z Grand Prix of Spain, które rozgrywane było w Madrycie. Podobnie stało się też tym razem.
W pierwszej walce Robert pewnie pokonał 4:0 swojego rywala, a był nim Oleksander Koldovskyi z Ukrainy. Następnie wygrał 10:7 z reprezentantem Węgier, Danielem Ligetim. Finałowym przeciwnikiem krotoszynianina był Amerykanin Anthony Cassioppi, który jest aktualnym mistrzem świata U23, a wcześniej był mistrzem obu Ameryk – zarówno w stylu wolnym, jak i klasycznym. Baran pokonał go 3:0, dokładając na swoje medalowe konto kolejny złoty krążek.