2. /
  4. /
  5. Triumf Shodana w Lesznie
Kwiaciarnia Złocień

Znakomicie spisali się reprezentanci UKS Shodan Zduny na XXVIII Leszczyńskich Mistrzostwach Karate o Puchar Prezydenta Miasta. W najstarszym turnieju w kraju nasz klub zajął pierwsze miejsce w klasyfikacji zespołowej.

W zmaganiach brało udział 320 zawodników z 30 klubów. Dorobek zdunowskiej ekipy to osiem złotych medali, sześć srebrnych i 14 brązowych. Dobrze spisali się także karatecy ASW Nippon Krotoszyn, którzy wywalczyli 11 medali, a Marcelina Pleskacz została najlepszą zawodniczką zawodów. Zawodnicy kobylińskiego Ukemi zdobyli trzy brązowe krążki, a Koźmiński Klub Karate Shotokan zgarnął jeden złoty medal i dwa srebra.

W Lesznie na najwyższym stopniu stanęli Jarosław Adamski (UKS Shodan – kata), Wiktoria Maciaszek (UKS Shodan – kata), Jakub Romański (UKS Shodan – kata), Marta Streubel (UKS Shodan – kata), Zuzanna Szymańska (UKS Shodan – kata), Katarzyna Trafankowska (UKS Shodan – kata), Marcelina Pleskacz (Nippon – kumite), Jakub Pleskacz (Nippon – kumite) oraz Kajetan Woźniak (Koźmiński KK – kumite), a także zespoły Shodana w kata drużynowym chłopców 14-17 lat oraz kata PK mieszane 8 lat i mniej.

Warto też wspomnieć, iż 10 czerwca M. Pleskacz i J. Pleskacz pokazali się z bardzo dobrej strony w Otwartym Turnieju Karate Hayashi Cup 2018. J. Pleskacz triumfował w kumite kadetów open i był trzeci w kumite kadetów w kat. do 65 kg. Z kolei M. Pleskacz wywalczyła dwa złota w kumite – w open i w kat. 65 kg kadetek.