Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Energysped
Duży baner na środku

Trójka zrealizowała projekt unijny

2017-10-13
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności, Edukacja
  4. /
  5. Trójka zrealizowała projekt unijny
Trójka zrealizowała projekt unijny

Od 1 czerwca 2016 do 30 września 2017 nauczyciele Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Krotoszynie realizowali projekt unijny Erasmus+ / akcja: Mobilność kadry edukacji szkolnej, pod hasłem „Języki obce przepustką do rynków Europy”. Na ten cel placówka otrzymała środki unijne w kwocie 18 853 euro.

 

Głównym założeniem projektu było podnoszenie kwalifikacji nauczycieli w zakresie doskonalenia zawodowego w takich dziedzinach jak hotelarstwo, gastronomia, wiedza elektryczna, sport i rekreacja, zdrowy tryb życia, historia i wiedza o kulturze, język obcy zawodowy. Podsumowanie projektu Erasmus+ odbyło się 11 października na terenie szkoły.

W zagranicznych dwutygodniowych kursach językowych udział wzięło łącznie siedmiu nauczycieli. Kształcili się w Wielkiej Brytanii, Irlandii, na Malcie, w Niemczech oraz w Hiszpanii. Dzięki tym kursom nauczyciele z Trójki nabyli umiejętności mówienia, pisania, rozumienia ze słuchu oraz czytania w językach angielskim, niemieckim i hiszpańskim. Zdobyte kwalifikacje zostały potem wykorzystane na lekcjach branżowych. W projekcie uczestniczyło ponad 150 uczniów.

Rezultatem projektu jest nawiązanie współpracy z restauracjami i hotelami w Hiszpanii, na Malcie, w Niemczech, a także ze szkołą w Wielkiej Brytanii – Oxford International Language School. W ramach programu młodzież wzięła udział w wyjeździe kulturowym na Maltę, odbyła miesięczne i dwumiesięczne praktyki zawodowe w hotelu na wyspie Uznam, brała udział w konkursach, projektach i warsztatach zawodowych z dziedziny elektryki i elektroniki, wychowania fizycznego, hotelarstwa i gastronomii oraz języków obcych.

Dzięki przyznanym środkom unijnym szkoła wzbogaciła swoją bazę dydaktyczną, dysponuje dobrze wyszkoloną kadrą specjalistów, którzy dzięki nabytym umiejętnościom podnoszą jakość kształcenia uczniów.

(NOVUS, GRZELO)

Szczotka
Kosiarski
Wronecki
Borska
Rozum
Anna Długa
Archiwum
Aparatus
BETA
Brykczyński
Leaderschool
Fachstol baner
Serafiniak
Impuls
Galeria Krotoszynska
M-partner
Matyla
Merlin
Krajowe Centrum Dopłat

Ankieta

Jaka była dobiegająca końca kadencja samorządu powiatowego?

Zobacz wyniki głosowania

Loading ... Loading ...