Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Energysped
Duży baner na środku

Trudne lata za nami

2018-06-11
Trudne lata za nami

Rada Miejska w Koźminie Wlkp. jednogłośnie udzieliła absolutorium burmistrzowi z tytułu wykonania budżetu za 2017 rok.

 

Zanim radni przystąpili do głosowania nad absolutoriom, włodarz podsumował budżet z minionego roku. Dochody zamknęły się w kwocie blisko 55 mln zł, co stanowi 98,8% zaplanowanych w budżecie. Wydatki wyniosły 57 mln zł, co stanowi 97,3% planu.

Burmistrz uznał, że budżet 2017 był jednym z najbardziej udanych, zwłaszcza po stronie dochodów. Urząd odnotował spadek liczby wniosków o odroczenia i umorzenia podatków, a wpłaty były terminowe.

Wszystkie zaplanowane wydatki inwestycyjne, na które w sumie przeznaczono około 4 mln zł, zostały zrealizowane. Wyjątkiem były sytuacje niezależne od samorządu, np. brak możliwości wyłonienia wykonawcy lub opóźnienia w rozpatrywaniu wniosków o dofinansowanie ze środków zewnętrznych.

W ubiegłym roku w stu procentach zrealizowano zaplanowane spłaty kredytów i pożyczek. Zadłużenie gminy na koniec roku wyniosło 14 159 000 zł, co stanowi około 28% dochodów budżetu. – Gmina nie miała dawno tak dobrej sytuacji, jeśli chodzi o zdolność kredytową. Trudne lata za nami – powiedział burmistrz Maciej Bratborski.

Podziękował radnym za zrozumienie i akceptację wszystkich zmian, jakie w roku budżetowym trzeba było wprowadzić, a także swoim współpracownikom i urzędnikom za sprawne wykonywanie powierzonych zadań. Radni jednogłośnie udzielili burmistrzowi absolutorium za realizację budżetu w 2017 roku.

(NOVUS)

FOT. www.kozminwlkp.pl

Gościniec
Archiwum
Aparatus
BETA
Brykczyński
Fachstol baner
Leaderschool
Serafiniak
Impuls
Corner
Galeria Krotoszynska
M-partner
Matyla
Merlin
Krajowe Centrum Dopłat

Ankieta

Jaka była dobiegająca końca kadencja samorządu powiatowego?

Zobacz wyniki głosowania

Loading ... Loading ...