2018-10-03
  2. /
  4. /
  5. Trzy krążki Ceramika w...

W Miliczu odbyły się Mistrzostwa Ludowych Zespołów Sportowych w Zapasach. Nieźle spisali się przedstawiciele LKS Ceramik Krotoszyn, zdobywając trzy medale.

Zapaśnicy rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych – młodzików, kadetów i młodzieżowców. W najmłodszej grupie walczył jeden zawodnik z naszego powiatu. Norbert Adamczak, reprezentujący UKS Olimpijczyk Sulmierzyce, zajął czwarte miejsce w kategorii 41 kg.

W zmaganiach kadetów najlepiej spisał się Maciej Kosmalski (LKS Ceramik), który w kategorii 55 kg stanął na najwyższym stopniu podium. Poza nim w kadetach startowali Gracjan Wieczorek (UKS Olimpijczyk – 5. miejsce w kat. 60 kg), Bartek Kaźmierczak (LKS Ceramik – 5. miejsce w kat. 65 kg), Artur Gibasiewicz (LKS Ceramik – 7. miejsce w kat. 71 kg), Tomasz Kowalski (UKS Olimpijczyk – 11. miejsce w kat. 71 kg), Jakub Jasik (LKS Ceramik – 13, miejsce w kat. 71 kg), Robert Jaśniak (LKS Ceramik – 15. miejsce w kat. 71 kg), Bartek Stodolny (LKS Ceramik – 5. miejsce w kat. 80 kg), Oskar Stefański (LKS Ceramik – 9. miejsce w kat. 80 kg), Dawid Jankowski (LKS Ceramik – 5. miejsce w kat. 92 kg), Maciej Sobański (LKS Ceramik – 9. miejsce w kat. 92 kg) oraz Dominik Palczewski (LKS Ceramik – 11. miejsce w kat. 92 kg).

Spośród młodzieżowców ze złotym medalem do domu wrócił Dawid Setecki, który rywalizował w kat. 92 kg, a brązowy krążek wywalczył Rafał Bochyński w kat. 70 kg. Z kolei Norbert Roszczak (70 kg) i Mikołaj Robakowski (86 kg) zakończyli zmagania na piątych pozycjach. W tej grupie wiekowej Ceramik zajął drugie miejsce w klasyfikacji klubowej.