2. /
  4. /
  5. Trzy medale na mistrzostwach...
DiamondHair

W listopadzie w Stargardzie odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików w Zapasach. Reprezentanci klubów z naszego powiatu zdobyli trzy medale.

LKS Ceramik Krotoszyn wystawił dziewięciu zawodników. Dla kilku z nich były to pierwsze mistrzostwa kraju i wystartowali w nich jako jedni z najmłodszych. Najlepiej poradził sobie Hubert Krzyżański, który wywalczył brąz w kategorii 44 kg. Blisko podium był też – w kat. 85 kg – Maciej Patan, ale ostatecznie zakończył zawody na piątej lokacie.

Warto też wspomnieć o Mikołaju Adamczewskim, który uplasował się na ósmym miejscu w kat. 57 kg. Pokazał bowiem, że potrafi walczyć do samego końca i w jednej z walk, pomimo dużej różnicy w punktach, nie poddał się, by potem zwyciężyć przez położenie przeciwnika na plecy. W turnieju startowali również: Jakub Kasprzak (35 kg), Oliwier Krystek (38 kg), Robert Zakoński (48 kg), Bartłomiej Ostojski (68 kg), Karol Rosiewicz (68 kg) i Mateusz Anioł (68 kg).

Dwa razy na podium stanęli przedstawiciele UKS Olimpijczyk Sulmierzyce. Brązowe krążki zdobyli Szymon Gibasiewicz w kat. 52 kg i Przemysław Wizner w kat. 57 kg. Z kolei Filip Cierniejewski w kat. 100 kg zajął ósme miejsce.