Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
PGKiM Węgiel
PADEWSCY

Trzy medale na Pucharze Polski

2023-03-17
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Sport
  4. /
  5. Trzy medale na Pucharze...
Trzy medale na Pucharze Polski
Dobry Dietetyk

Pięcioro reprezentantów SAC Ursus Krotoszyn rywalizowało w Puławach, gdzie odbył się Puchar Polski w Trójboju Siłowym Klasycznym. Troje z nich stanęło na podium.

 

W kategorii -57 kg juniorek do lat 20 złoto zdobyła Julia Maślankowska, która osiągnęła wynik łączny 290 kg (przysiad – 115 kg, wyciskanie leżąc – 55 kg, martwy ciąg – 120 kg). Każdy z tych rezultatów jest jej nowym rekordem życiowym. – Jestem zadowolona ze swojego startu, aczkolwiek uważam, że zawsze mogło być lepiej. Dziękuję trenerowi za przygotowanie i całej ekipie z klubu za pomoc przy treningach – skomentowała triumfatorka.

Na najwyższym stopniu podium stanęła także Agnieszka Zimmermann, która startowała w kategorii -52 kg seniorek. W przysiadzie osiągnęła 100 kg, w wyciskaniu – 70 kg, a w martwym ciągu – 115 kg, co dało łączny wynik 285 kg. – To był udany start, szczególnie jestem zadowolona z wyciskania, ponieważ udało mi się wyrównać mój rekord życiowy. Przysiady mogły być trochę lepsze. Podobnie martwy ciąg, w którym nie zaliczyłam w trzecim podejściu ciężaru 120 kg – podsumowała złota medalistka.

Srebrny krążek w kategorii -93 kg seniorów wywalczył Szczepan Zimmermann. Na końcowy rezultat 680 kg złożyły się 255 kg w przysiadzie, 150 w wyciskaniu i 275 kg w martwym ciągu. – Jestem bardzo zadowolony ze startu i zaliczenia wszystkich dziewięciu podejść. Do zdobycia złotego medalu zabrakło naprawdę niewiele – powiedział reprezentant Ursusa.

Blisko podium był także Maciej Patan w kat. +74 kg juniorów do lat 18, ale ostatecznie wynik 545 kg (przysiad – 210 kg, wyciskanie leżąc – 110 kg, martwy ciąg – 225 kg) dał mu czwarte miejsce. Każdy z tych rezultatów jest nowym rekordem życiowym Macieja.

Na siódmej lokacie kategorii -93 kg seniorów uplasował się Tomasz Olejniczak, który uzyskał wynik 555 kg (przysiad – 195 kg, wyciskanie – 125 kg, martwy ciąg – 235 kg – rekord życiowy).

(ANKA)

 

FOT. SAC Ursus Krotoszyn

Comments are closed

YouTube

VADEMECUM
Archiwum
OCHMAN
KOK
Agencja Reklamowa GL
BGP
INNOWACYJNE FINANSE
TK DACHY
Zajączek
EDI
Jarmużek
MATYLA
IMPULS ZDUNY
BHP RABENDA
ZAKOCHANY W DREWNIE
Motosdodoła
Dietetyk Kaźmierczak