2. /
  4. /
  5. Trzy medale w Tczewie
JAKUB KIERAKOWICZ - WYBORY

Trzy brązowe medale przywieźli zawodnicy z naszego powiatu z Grand Prix Tczewa – Energa Karate Cup. W zawodach startowali reprezentanci UKS Shodan oraz ASW Nippon Krotoszyn.

W imprezie uczestniczyło 634 zawodników z 62 klubów z siedmiu państw. Zawody w Tczewie traktowane są jako międzynarodowy turniej rankingowy Polskiej Unii Karate.

Na trzecim stopniu podium stanęło dwóch karateków UKS Shodan – Jakub Romański w kumite młodzików – kat. 50 kg i Norbert Tysiak w kumite U’21 – kat. do 84 kg. Piąte miejsce zajęła Dagmara Mujta (U’21), a siódma była Katarzyna Trafankowska (kata juniorek).

Z ekipy ASW Nippon brąz wywalczył Filip Mosz w kumite kadetów 14-15 lat. Z kolei Jakub Pleskacz był piąty w kumite juniorów, Adrian Płonka siódmy w kumite 12-13 lat, a Julia Mosz dziewiąta w kumite kadetek 14-15 lat.