Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Energysped
Duży baner na środku

Trzy nagrody dla sulmierzyckiej inwestycji

2017-08-31
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności
  4. /
  5. Trzy nagrody dla sulmierzyckiej...
Trzy nagrody dla sulmierzyckiej inwestycji

Zeszłoroczna rozbudowa alei Klonowicza w Sulmierzycach, wzdłuż drogi wojewódzkiej 444, zdobyła aż trzy nagrody w Ogólnopolskim Konkursie Modernizacja Roku 2016. Inwestycja ta zwyciężyła w internetowym plebiscycie na najbardziej popularną modernizację w Polsce w kategorii „drogi i obiekty mostowe”, zgarnęła nagrodę specjalną Instytutu Badawczego Dróg i Mostów oraz otrzymała wyróżnienie Modernizacji Roku w konkursie głównym.

 

Uroczysta gala wręczenia nagród odbyła się 24 sierpnia na Zamku Królewskim w Warszawie. Statuetki odebrali dyrektor Wielkopolskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Poznaniu Paweł Katarzyński oraz dyrektor ds. sprzedaży i marketingu SKANSKA S.A. Leszek Gaweł.
Ideą konkursu Modernizacja Roku jest wspieranie działań dla ratowania budowli dziedzictwa narodowego oraz promocja wyróżniających się modernizacji, przebudów i rozbudów dróg, obiektów czy urządzeń. W związku z historycznym układem urbanistycznym i wyjątkowym sposobem realizacji w założenia te świetnie wkomponowała się przebudowa alei Klonowicza w Sulmierzycach. To obszar wpisany do rejestru zabytków województwa wielkopolskiego jako historyczny układ urbanistyczny, a nawierzchnia jezdni jest objęta ochroną zabytków. Dlatego układ ulicy pozostał bez zmian, a materiał z rozbiórki wykorzystano ponownie. W ramach inwestycji wykonano m.in. nową konstrukcję drogi z wymianą istniejącej nawierzchni z bruku kamiennego na nawierzchnię z betonu asfaltowego o kolorze ceglanym, nawierzchnię chodnika z płyt betonowych, wysepki spowalniające ruch oraz kanalizację deszczową. Zabezpieczono też budynki, poprzez użycie przepon antywibracyjnych, przed negatywnym wpływem drgań.
(NOVUS)

FOT. www.wzdw.pl

Gościniec
Archiwum
Aparatus
BETA
Brykczyński
Fachstol baner
Leaderschool
Serafiniak
Impuls
Corner
Galeria Krotoszynska
M-partner
Matyla
Merlin
Krajowe Centrum Dopłat

Ankieta

Jaka była dobiegająca końca kadencja samorządu powiatowego?

Zobacz wyniki głosowania

Loading ... Loading ...