2. /
  4. /
  5. Tulisia znokautowana w końcówce...
BANASZAK

Ostatni mecz na własnym boisku rozegrała w minioną sobotę krotoszyńska Astra. Podopieczni Krzysztofa Wewióra godnie pożegnali się ze swoimi kibicami, ogrywając Tulisię Tuliszków 3:0.

Obie części spotkania znacząco się różniły. Do przerwy goście wysoko postawili poprzeczkę i miejscowi mieli problemy ze stworzeniem sobie jakiejś dogodnej sytuacji strzeleckiej.

Po zmianie stron gospodarzom szło już znacznie lepiej, zwłaszcza w ostatnich 20 minutach, kiedy to trzy razy znaleźli sposób na bramkarza Tulisii. W 73. minucie wynik otworzył Łukasz Budziak – po dobrym rozegraniu z lewej strony i podaniu w pole karne. Kilka minut później dopiero co wprowadzony z ławki Maksym Ishchuk zwiódł defensorów Tulisii, wyłożył piłkę Budziakowi, a ten po raz drugi tego dnia wpisał się na listę strzelców. W 89. minucie Ishchuk dobił rywali, ustalając rezultat spotkania. Tak więc ukraińskiemu piłkarzowi wystarczył ledwie kwadrans, by zaliczyć asystę i gola.

– Nasza determinacja wzięła się m.in. z tego, że był to ostatni mecz w tym sezonie na własnym boisku. Chcieliśmy zdobyć trzy punkty. Na pewno będziemy chcieli poprawić naszą grę i wzmocnić się na następny sezon, by zająć wyższe miejsce w lidze. Najważniejsze jednak jest to, by sama gra sprawiała zawodnikom przyjemność – skomentował strzelec dwóch goli, Łukasz Budziak.

Astra Krotoszyn – Tulisia Tuliszków 3:0 (0:0)

BRAMKI: 1:0 – Łukasz Budziak (73′), 2:0 – Łukasz Budziak (80′), 3:0 – Maksym Ishchuk (89′)

ASTRA: Wojtkowiak, Jankowski, Olejnik, Budziak, Gmerek (75′ Ishchuk), Krystek, Polowczyk, Reyer (70′ Adamski), Stachowiak (72′ Powalisz), Juszczak, Mizerny (90′ Piwowar)