Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Energysped
Duży baner na środku

Tyle zysku, ile odzysku

2017-11-27
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności
  4. /
  5. Tyle zysku, ile odzysku
Tyle zysku, ile odzysku

Urząd Miejski w Krotoszynie, we współpracy z Regionalnym Centrum Edukacji Ekologicznej, już po raz drugi zorganizował na rynku happening ekologiczny, skierowany do uczniów szkół podstawowych z terenu gminy. Tym razem wydarzenie odbyło się pod hasłem „Tyle zysku, ile odzysku”.

 

Głównymi tematami były ochrona drzew i bioróżnorodność. Ponadto przypomniano podstawowe zasady recyklingu. W ekologicznej akcji udział wzięli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 z Oddziałam Integracyjnymi im. Jana Pawła II, Szkoły Podstawowej nr 4 im. Wojska Polskiego, Szkoły Podstawowej nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi im. Henryka Jordana, Szkoły Podstawowej nr 8 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Skłodowskiej-Curie i Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Biadkach.

Dzieci przebrane były w symboliczne kolory ziemi. Poza tym przygotowały banery i plakaty tematyczne oraz piękne drzewka świąteczne, wykonane z materiałów, które już raz zostały użyte. Wszystkie prace były tak zaskakujące, że postanowiono nagrodzić każdą z nich. Uczestnicy otrzymali drewniane zakładki z symbolicznymi grafikami, odnoszącymi się do ochrony przyrody.

Burmistrz Krotoszyna wręczył uczniom pokaźne draceny. Mają one przypominać o konieczności ochrony środowiska naturalnego, a zadaniem dzieci jest dbanie o prawidłowy rozwój roślin. Organizatorzy postanowili też docenić każdą szkołę za zaangażowanie. Przygotowano zestawy drzewek i krzewów, które można odbierać w Zakładzie Zieleni Marszałek.

– Chciałbym podziękować wszystkim uczniom za udział w drugim pikniku ekologicznym – mówił burmistrz Franciszek Marszałek. – Wszystkim nam leży na sercu ochrona przyrody. Tegorocznymi tematami przewodnimi pikniku są drzewa i ekosystem. Wspólnie dbamy o przyrodę, o to, by nie śmiecić, by utylizować, a nie palić odpadami w piecu – podkreślił burmistrz.

(NOVUS)

Archiwum
Gościniec
Aparatus
BETA
Mazi Owczarz
Brykczyński
Fachstol baner
Leaderschool
Serafiniak
Impuls
Wojno
Kamienica
Galeria Krotoszynska
M-partner
Matyla
Merlin
Krajowe Centrum Dopłat

Ankieta

Jaka była dobiegająca końca kadencja samorządu powiatowego?

Zobacz wyniki głosowania

Loading ... Loading ...