Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
DARIUSZ ROZUM
PADEWSCY2

Uczmy się ratować!

2023-09-15
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności
  4. /
  5. Uczmy się ratować!
Uczmy się ratować!
PARIS

12 września w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Krotoszynie odbyła się kolejna odsłona Narodowego Czytania. Tegoroczne akcję w plenerowej scenerii uzupełniły warsztaty z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej.

Na prośbę kierownictwa popularnej Ceramy funkcjonariusze Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie edukowali uczestników spotkania. Zarówno kadra dydaktyczna, jak i uczniowie poznali elementarne zasady postępowania w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia, jakie zdarzają się w codziennym życiu. Szczególną uwagę zwrócono na umiejętności związane z przywracaniem funkcji życiowych podczas
zatrzymania krążenia u dorosłych i dzieci.

Ogrom wiedzy teoretycznej i praktycznej w formie instruktażu z użyciem fantomów ćwiczebnych oraz automatycznego defibrylatora, przekazanej tak szerokiemu gronu, pozwala kształtować właściwe nawyki wśród nastolatków, zwiększa świadomość młodego pokolenia w aspekcie pierwszej pomocy oraz przełamuje bariery związane z obawami, jakie im towarzyszą.

– Zdobywanie wiedzy i umiejętności w zakresie czynności ratujących życie ma ogromne znaczenie.  Naucz się ratować, to Twój obowiązek! – przekonują strażacy.

OPRAC. (ANKA)

FOT. mł. ogn. Waldemar Krawiec, mł. asp. Patryk Rosiak

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

4 × pięć =

YouTube

BGP 2023
Archiwum
JARANET b
GRUPA IMPET
Jarmużek
Motosdodoła
BHP RABENDA
Zajączek
KOK
TK DACHY
AMBASADOR WSI
IMPULS ZDUNY
MATYLA
Dietetyk Kaźmierczak
GÓRZNY GROUP
JARANET A
INNOWACYJNE FINANSE
IGLOO PIASNY
Agencja Reklamowa GL
MAYOR INK