Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
Energysped
Duży baner na środku

Uczniowie Dwójki oddawali krew

2017-10-25
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności, Zdrowie
  4. /
  5. Uczniowie Dwójki oddawali krew
Uczniowie Dwójki oddawali krew

W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Krotoszynie już po raz piąty zorganizowano akcję pod hasłem „Oddaj krew, nie czekaj na wampira!”. Chętnych do oddania krwi nie brakowało.

 

Akcja już od godziny 8.00 odbywała się w sali gimnastycznej, gdzie ustawiono sześć stanowisk, obsługiwanych przez pielęgniarki z krotoszyńskiego oddziału Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kaliszu.

Uczniowie wypełniali kartę z pytaniami kontrolnymi i poddawali się badaniu hemoglobiny poprzez nakłucie palca. Następnie badał ich lekarz i – jeśli nie było przeciwwskazań – oddawali krew.

– Oddawałam krew po raz pierwszy. Akcja organizowana jest co roku i w końcu się zdecydowałam. Wiadomo, że mały strach był, ale już jestem po i czuję się świetnie – powiedziała jedna z uczennic Dwójki.
– Akcję oddawania krwi przeprowadzamy od pięciu lat. Ja sam jestem dawcą, jeszcze od czasów studenckich, i chcę „zarazić” tym młodzież. Wcześniej, jako pierwsza szkoła w regionie, organizowaliśmy konkursy na oddawanie krwi, za co uczniowie otrzymali puchary „Złote Serce”. Każdego roku jest około 70 chętnych, z czego 50 oddaje krew. Reszta nie może, najczęściej z powodu zbyt niskiej hemoglobiny – wyjaśnił Sławomir Kosiński, jeden z organizatorów tej szlachetnej inicjatywy.

(KOSTKA)

Archiwum
Gościniec
Aparatus
BETA
Mazi Owczarz
Brykczyński
Fachstol baner
Leaderschool
Impuls
Serafiniak
Wojno
Kamienica
Galeria Krotoszynska
M-partner
Matyla
Merlin
Krajowe Centrum Dopłat

Ankieta

Jaka była dobiegająca końca kadencja samorządu powiatowego?

Zobacz wyniki głosowania

Loading ... Loading ...