2. /
  4. /
  5. Udana inauguracja Orłów
SofraHous

Od wyjazdowego zwycięstwa rozpoczęła nowy sezon drużyna Białego Orła Koźmin Wlkp. Podopieczni trenera Dariusza Maciejewskiego wygrali z Piastem Czekanów 2:1 po golach Łukasza Konopki i Wojciecha Kamińskiego.

W okresie letnim do ekipy z Koźmina Wlkp. dołączyli Patryk Bierła i Mateusz Urny. Dodatkowo zarząd klubu postarał się, aby w zespole pozostali Łukasz Konopka i Łukasz Bastrzyk. Mecz w Czekanowie był bardzo ciekawy dla kibiców.

– Murawa była bardzo dobrze przygotowana, co pozwalało na kreowanie dobrych akcji – powiedział Patryk Szulc, golkiper Orłów. – Obie drużyny miały sporo sytuacji. Nieskromnie mogę przyznać, że miałem dzisiaj dzień konia i pomogłem zespołowi w odniesieniu zwycięstwa – dodał.

W 13. minucie dośrodkowanie Wojciecha Kamińskiego skutecznie sfinalizował Ł. Konopka. W 74. minucie Piast doprowadził do remisu. Wprawdzie przy pierwszym uderzeniu świetnie spisał się P. Szulc, ale wobec dobitki Kacpra Grzmila był już bezradny.

Orły błyskawicznie odpowiedziały. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę wybili defensorzy Piasta, ale dopadł do niej W. Kamiński. Po jego uderzeniu futbolówka odbiła się od jednego z graczy Piasta i zmyliła bramkarza.

Piast Czekanów – Biały Orzeł Koźmin Wlkp. 1:2 (0:1)

BRAMKI: 0:1 – Łukasz Konopka (13’), 1:1 – Kacper Grzmil (74’), 1:2 – Wojciech Kamiński (75’)

BIAŁY ORZEŁ: P. Szulc – Bierła (70’ Juskowiak), Kaczmarek, Maciejewski, Konopka – Miedziński, Błażejczak, Lis, Kamiński, Wosiek (90’ Kaczyński) – M. Szulc (80’ A. Leoniak)