Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
U Bielawnego
Wojno
Duży baner na środku

Udany dzień w parku edukacyjno-rozrywkowym

2019-07-17
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności
  4. /
  5. Udany dzień w parku...
Udany dzień w parku edukacyjno-rozrywkowym

W pierwszy dzień lipca Rada Sołecka w Jasnym Polu wraz z miejscową Ochotniczą Strażą Pożarną zorganizowały wycieczkę dla dzieci do DELI Parku w Trzebawiu koło Poznania. Miejsce okazało się świetnym wyborem, a 66 uczestników miało nie lada frajdę.

 

Atrakcje w DELI Parku zostały podzielone na trzy sektory tematyczne, tak aby zapewnić dzieciom i dorosłym ciekawą aktywność na świeżym powietrzu i kreatywną zabawę. Sektor pierwszy to ogrody świata i miniatury najbardziej znanych budowli, które podziwiać można z alpinarium (punktu widokowego). Teren ten obsadzony jest różnorodną roślinnością, w zależności od typu ogrodu.

W sektorze drugim prezentowane są różne gatunki zwierząt (mini zoo). Jest tam także ekspozycja wielkich modeli owadów, obecnie zagrożonych wyginięciem. Ponadto można podziwiać modele ssaków żyjących w epoce lodowcowej.

Sektor trzeci to Podniebna Eko-Wioska. Dzięki drewnianym i linowym konstrukcjom, umieszczonym na kilku poziomach, zwiedzający mają okazję poznać poszczególne partie lasu – od poszycia po koronę drzew – oraz wirtualnie przenieść się do wnętrza drzew i ziemi.

Dzieci wraz z rodzicami przez kilka godzin ganiali po przygotowanych ścieżkach i trasach, korzystając z przygotowanych atrakcji. W samym ośrodku zadbano również o miejsce posiłku i wypoczynku.

OPRAC. (NOVUS)

FOT. Anna Maria Paulińska-Zielonka

Sorry, there are no polls available at the moment.
Eltom-bud
KUK
Transmed24
Robstal
Słoneczna
Jumbonet
Jarmużek
M-partner